Dolar 32,0281 1.12%
Euro 34,2230 0.34%
Gram Altın 2.122,55 1,03%
Çeyrek Altın 3.610,00 3,03%
Yarım Altın 7.286,00 3,33%
Tam Altın 13.988,02 0,96%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
Vali Numan Hatipoğlu’nun 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Vali Numan Hatipoğlu’nun 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

ABONE OL
02 Aralık 2023, 17:35:05
3 Aralık Dünya Engelliler Günü,  dünya genelinde engelli bireylerin haklarına ve yaşamlarına dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak adına önemli bir gündür.
Bu özel gün, toplumumuzda yaşayan engelli bireylerin güçlü yanlarını vurgulamak, onların karşılaştıkları zorluklara karşı duyarlılık oluşturmak ve daha kapsayıcı bir dünya için birlikte adım atmaktır.
Engelliler Günü, aynı zamanda toplumda erişilebilirlik ve eşitlik konularına odaklanma zamanıdır.
Engelli çocuklarımız,  bizlere hem dinimizin, hem toplumumuzun, hem ülkemizin, hem de milletimizin birer emanetidir.  Devletimiz,  her zaman her alanda engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanındadır. 22 yılda ülkemizde sosyal hizmetler alanında ve engelli ailelerimize bakış açısı itibariyle bir dönüşüm yaşanmıştır. Bu dönüşümle ne kadar gurur duysak azdır. Engellilerimiz için sosyal, ekonomik ve eğitim hayatında geçmişten günümüze adeta çağ atlayarak gelmiş olduğumuz bir düzen vardır.
İlimizde de engelli bireylerimiz ve aileleri için güzel çalışmalar yapılmaktadır. 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı itibariyle tamamlanarak hizmete açtığımız Özel Eğitim Kampüsümüz en önemli kazanımlarımızdan biridir. Ayrıca Türkiye’ye örnek olacak olan Sosyal Hizmetler Kampüsümüzdeki çalışmalarımız da tüm hızıyla devam etmektedir. Sosyal Hizmetler Kampüsümüz ile hem engelli vatandaşlarımızın hem de ailelerinin hayatlarını kolaylaştırmayı hedefliyoruz.
Devletimizin özel çocuklarımıza ne kadar itinayla eğitim vermeye çalıştığını,  büyük kaynaklarla, imkanlarını seferber ettiğini görmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Çünkü kalkınmanın, gelişmenin ve muassırlaşmanın asıl çizgisinin işte burada olduğuna inanıyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle, bu özel günde toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olan bütün engelli vatandaşlarımızın yanında ve destekçisi olduğumuzu belirterek kendilerine ve ailelerine mutlu, huzurlu güzel bir yaşam diliyorum.

tokat son dakika haberlerine göz atmak için hemen tıklayın!

Vali Numan Hatipoğlu’nun 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

DİKKAT!  TURHAL'A 5 DÖNÜMLÜK ÇİLEK BAHÇESİ

Son dakika tokat haberlerine göz atabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Tokat Nöbetçi Noterler

 

Tokat Nöbetçi Eczaneler

 

Tokat Bugün Vefat Edenler

 

Tokat Planlı Su Kesintileri