takip et takip et takip et
Gündem

29 Mart 2019 - 45 Okunma

VALİ DR. OZAN BALCI’DAN ZELVE’YE ZİYARET

Vali Dr. Ozan Balcı, Zile’de Halk Eğitim Merkezi El Sanatları Satış Mağazası Zelve’yi ziyaret etti.

            Zile Kaymakamı Kubilay Ant, Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ve Zile Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Üçköylüoğlu beraberinde ziyaretini gerçekleştiren Vali Dr. Ozan Balcı, Zile Halk Eğitimi Merkezi El Sanatları Satış Mağazası Zelve’yi ziyaret ederek merkezde üretilen ve satışı yapılan ürünleri inceleyerek ürünler hakkında bilgiler aldı.

            Özellikle Zile havzasında çıkartılan Mavi Kalsedon, Jasper, Ağaç opal gibi yarı değerli taşlardan yapılan ürünleri ilgiyle inceleyen Vali Dr. Ozan Balcı, böyle kıymetli eserlerin ortaya çıkarılarak satılmasını sağlamak için mağazanın yapılmasına vesile olan İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İbrahim Üçköylüoğlu’na teşekkür etti.

            Vali Dr. Ozan Balcı, Zelve’de el sanatı ustalarının ortaya koyduğu eserlerin çok değerli olduğunu belirterek, el emeği göz nuru ile üretilen ürünleri çok beğendiğini söyledi.

 


" VALİ DR. OZAN BALCI’DAN ZELVE’YE ZİYARET konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere VALİ DR. OZAN BALCI’DAN ZELVE’YE ZİYARET ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda VALİ DR. OZAN BALCI’DAN ZELVE’YE ZİYARET ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku