takip et takip et takip et
Gündem

12 Haziran 2021 - 305 Okunma

Vali Dr. Ozan Balcı, Zinav Kanyonu’nda İncelemelerde Bulundu

Abone Ol

Vali Dr. Ozan Balcı, Reşadiye Zinav Gölü Tabiat Parkı Rekreasyon alanında yapılan çalışmalarda incelemelerde bulundu.

Zinav Gölü Görülmeye Değer Doğa Harikası Bir Yer

Reşadiye ilçesine 16 km. uzaklıkta bulunan eşsiz doğa manzarasıyla turizme kazandırılması için Zinav Gölü’nde başlayan rekreasyon çalışmalarını Reşadiye Kaymakamı Fidan Bozkır, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe ve ilgililer beraberinde yerinde inceleyen  Vali Dr. Ozan Balcı, Zinav’ın sadece gölüyle değil kanyonuyla da doğa harikası bir yer olduğunu söyledi.
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA),  İl Özel İdaresi kaynakları Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı desteği ile  devam eden çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Zinav’ın daha da güzelleşeceğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, Zinav Gölü Reşadiye İlçemizin bir değeri. Buraya şu anda, vatandaşlarımızın dinlenmesi için rekreasyon alanı yapıyoruz. Yaklaşık 3 milyonluk yatırım yaptık. İnşallah bittiğinde insanlar aileleriyle birlikte buraya gelip doğanın keyfini çıkaracaklar. Gölümüzle ve  doğayla beraber çok güzel bir yer oldu emeği geçen bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Herkesi  Zinav Gölünü görmeye davet eden Vali Dr. Ozan Balcı “Burada yürüyüş yolu, kır lokantası, camisi, otoparkı, piknik üniteleri, çocuk oyun parkları, çardakları ve kamelyaları ile iyileştirme, geliştirme, güzelleştirme çalışmalarımız devam ediyor. Tokat’ımıza, Tokatlı hemşehrilerimize, Reşadiye’mize, Reşadiyeli hemşehrilerimize ve doğaseverlere hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Zinav Gölü Kanyonunu Geliştireceğiz

Rekreasyon çalışmalarının bitmesinin ardından, ikinci aşama olarak gölün temizleneceğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, gölü kirleten suların temizliğine katkı sağlayacağız, onunla ilgili projelerimiz var. Üçüncü aşamada da kanyonu da geliştireceğiz. Burada da insanlarımız doğanın tadını çıkaracaklar. Kanyonu daha etkin olarak kullanacaklar. Bütün Tokatlı hemşerilerimizi hatta bütün Türkiyede’ki insanların görmesi gereken bir yer” diye konuştu. 

Çakmak Köyünde Vatandaşlarla Buluşma 

Zinav Gölü Tabiat Parkı incelemelerinin ardından Çakmak Köyünde vatandaşlarla bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı burada vatandaşlarla bir süre sohbet ederek taleplerini dinledi. Vali Dr. Ozan Balcı “Valiliğimiz, Kaymakamlıklarımız, Belediyelerimiz ve bütün kamu kurum kuruluşlarımızla vatandaşlarımızın refahı mutluluğu için hep birlikte yılmadan, yorulmadan, aşkla, şevkle çalışıyoruz. Çalışmalarda emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum. Yatırımlarımız memleketimize ve milletimize hayırlı olsun.” dedi.


" Vali Dr. Ozan Balcı, Zinav Kanyonu’nda İncelemelerde Bulundu konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere Vali Dr. Ozan Balcı, Zinav Kanyonu’nda İncelemelerde Bulundu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda Vali Dr. Ozan Balcı, Zinav Kanyonu’nda İncelemelerde Bulundu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku