Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.164,78 -0,15%
Çeyrek Altın 1.939,00 -0,15%
Bitcoin 432685 0.121%
Ethereum 29867 0.53393%
Yarım Altın 3.878,00 -0,15%
Tam Altın 7.701,08 -0,53%
Vali Dr. Ozan Balcı Ortaokul ve Lise Müdürleri İle Pandemi Sürecini Değerlendirdi

Vali Dr. Ozan Balcı Ortaokul ve Lise Müdürleri İle Pandemi Sürecini Değerlendirdi

ABONE OL
19 Aralık 2020, 01:51:48

Vali Dr. Ozan Balcı, video konferans yöntemi ile yapılan toplantıda 194 ortaokul ve lise müdürü ile bir araya geldi.
Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda; yüz yüze eğitimin başladığı anaokullarında gerekli tedbirlerin alınması, internet erişiminin olmadığı yerleşim yerlerinde mobil öğretmen uygulamasına devam edilmesi, canlı derslerin takip ve kontrolünün sağlanması, EBA’dan ve Eğitim Tokat TV’den derslerin takibinin sağlanması, uzaktan eğitim için veli bilgilendirme çalışmalarının yapılması konuları ele alındı.
Okul müdürleri ile yaptığı değerlendirmede okulların açık olmamasının şehrin havasını bile değiştirdiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, pandemi sürecinin birlikte, el ele aşılacağını ifade ederek, sürecin sıkıntısız bir şekilde atlatılması temennisinde bulundu.

Pandemi koşullarının zorluklarına rağmen eğitim öğretim sürecinin devam etmesinde gösterilen çaba ve gayret için eğitim çalışanlarına teşekkür eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Eğitimciler özellikle öğretmenler benim en kıymet verdiğim insanlar. Türkiye’nin neresinde bir eser görürseniz öğretmenlerimizin izi var. Memleketimizin imarında, ihyasında öğretmenlerimizin önemli çalışmaları var. Geleceğin Türkiye’sini omuzlayacak grup öğretmenlerimiz. Öğretmen demek öğrenci demek dinamizm demek. Tokat’ta güzel işler yapıldı, yapılmaya devam ediyor, hep birlikte devam edeceğiz, eğitim camiamıza ayrı ayrı teşekkürler ediyorum.” dedi. 

“Çocuklara Umut Vermeliyiz”

Vali Dr. Ozan Balcı, eğitimin, pandemi sürecinde iyi yönetilmesi gereken en önemli alanlardan biri olduğuna işaret ederek, “En önemli konu, çocuklara umut vermemiz. Çocuklarımızın yaşam alanları kısıtlandı. Burada bize çok önemli görev düşüyor. Geleceğe ilişkin umutlarını hayallerini canlı tutmamız lazım. Yaşam enerjilerini kaybetmemelerini sağlamalıyız. Velilerle birlikte iletişim içerisinde olarak onların yaşam enerjilerini ve hayallerini güçlü tutabilmek önemli.” diye konuştu.

“Süreci Hepimiz Dert Edinmeliyiz”

Pandemide eğitim sürecinin yönetilmesi için meseleyi herkesin dert edinmesi gerektiğini vurgulayan Vali Dr. Ozan Balcı, kronik hastalığı olan, ihtiyaçlı durumda olan çocukların, özel yetenekli çocukların yakından takip edilmesi gerektiğini belirtti. 

Uzaktan Eğitime Tam Destek

Vali Dr. Ozan Balcı, öğrencilerin öğretmenler kanalıyla sürekli takip edilmesinin eğitim ve gelişimlerini aksatmayacağını, bu anlamda verilecek desteğin önemli olduğunu belirterek, “Uzaktan eğitime çevrimiçi eğitimlerle destek vermemiz lazım. Çocuklarla bağlantıyı kesmemeliyiz.” diye konuştu. 

Etüt Tokat Devam Ediyor

Etüt Tokat projesinin akademik anlamdaki Tokat’ın başarısının beş yılda ilk beşte olması hedefiyle uzaktan devam ettiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, YouTube Etüt Tokat TV’ye düzenli video aktarımı yapıldığını, videoları takip etmenin öğrencilerin eğitimine de katkı sağlayacağının altını çizdi.

Kitaplar PTT ile ulaştırılıyor

Öğrencilerin Kitap Tokat Projesi kapsamında kitaptokat.gov.tr sitesinden tercih ettiğini kitapların PTT kanalıyla öğrencilere ulaştırılmasının devam ettiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, proje kapsamında düzenlenen okuma yarışmaları ile öğrencilerin ödüllendirilmeye devam edeceğini kaydetti

Okul Binaları Güçlendiriliyor

Okul binalarını güçlendirme çalışmalarının devam ettiğini anımsatan Vali Dr. Ozan Balcı, 76 okulun yeniden inşa edileceğini, 72 okulun güçlendirileceğini belirterek, “Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin daha güvenli ortamda eğitim öğretimlerine devam edilmesi için çalışmalarımız devam ediyor.” ifadesini kullandı.
Eğitim Tokat projesi kapsamında tüm ilkokullarda Z-Kütüphane çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini da belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Z-Kütüphanesi olmayan okulumuz kalmayacak.” dedi. 

Eğitim Camiasına Teşekkür

Son olarak eğitim camiasına çalışmalarından dolayı teşekkür eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Eğitim faaliyetlerinde çaba gösteren Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali başta olmak üzere bütün eğitim camiasındaki arkadaşlarıma; ilçe milli eğitim müdürlerimiz olmak üzere,  siz kıymetli okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, idari ve teknik personelimize çok teşekkür ediyorum. Önemsediğim, değer verdiğim, çalışmalarını yakından izlediğim; gayret gösterdiğini, fedakar bir şekilde çalıştığını bildiğim, sanatkar olarak ifade ettiğimiz bir meslek grubusunuz. Öğretmenler benim en yakın sınıf arkadaşımdır. Okul müdürlerimiz de alandaki gözümüz, kulağımız. Eğitim, Türkiye’deki çocukların geleceğe yetiştirilmesi faaliyetinde en kıymetli işimiz.” şeklinde konuştu.
Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali  katıldı.

vali dr ozan balci ortaokul ve lise mudurleri ile pandemi surecini degerlendirdi.fw
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments