takip et takip et takip et
Gündem

17 Aralık 2018 - 179 Okunma

VALİ DR. OZAN BALCI KÜLTÜR VE SANAT ATÖLYESİNİ ZİYARET ETTİ

Abone Ol

Vali Dr. Ozan Balcı, esnaf ziyaretleri kapsamında Ergezer Kültür ve Sanat Atölyesini ziyaret etti.

            Kuyumcular Çarşısında hizmet veren “Kadınlarımız Üretiyor Tokat’ımız Gelişiyor” projesi kapsamında OKA desteğiyle Kültür ve Turizm Müdürlüğünce açılan Tokat El Baskı Yazmacılığı kursuna katılan girişimci kadınların birlikte oluşturdukları sanat evini ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, burada çalışan hanımlarla sohbet ederek, çalışmaları ile ilgili bilgiler aldı.

            Geleneksel el sanatlarından olan el baskısı yazmacılığın değişik inovasyonlarla yeniden can bulduğu çalışmalara imza atan hanımların çalışmalarını inceleyen Vali Dr. Ozan Balcı, el emeği göz nuru ile bezenen Tokat el baskı motiflerinin süslediği ürünlerin yer aldığı atölyeyi gezdi.

            Tarihi bir değer olan Tokat yazmacılığının yaşatılarak Tokat’ın kültürüne, sanatına ve turizmine önemli katkılar sağlandığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, yazmacılığı önemsediğini ve yazmacılara desteklerini belirterek, yazmacılık yapan hanımları tebrik edip çalışanlara teşekkür ederek, başarılar diledi.

            Ziyarete İl Turizm ve Kültür Müdür Yardımcısı Selahattin Adıgüzel de eşlik etti.


" VALİ DR. OZAN BALCI KÜLTÜR VE SANAT ATÖLYESİNİ ZİYARET ETTİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere VALİ DR. OZAN BALCI KÜLTÜR VE SANAT ATÖLYESİNİ ZİYARET ETTİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda VALİ DR. OZAN BALCI KÜLTÜR VE SANAT ATÖLYESİNİ ZİYARET ETTİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku