takip et takip et takip et
Gündem

4 Eylül 2019 - 342 Okunma

VALİ BALCI’NIN SULUSARAY TEMASLARI

Bir dizi program kapsamında Sulusaray'da bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, Sulusaray ilçesi Gaziosmanpaşa Caddesi'nde bulunan işyerlerinde ziyaret ettiği esnafların isteklerini dinleyerek, bir süre sohbette bulundu.

Bir dizi program kapsamında Sulusaray’da bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, Sulusaray ilçesi Gaziosmanpaşa Caddesi’nde bulunan işyerlerinde ziyaret ettiği esnafların isteklerini dinleyerek, bir süre sohbette bulundu.

Devletin her zaman ülke ekonomisine önemli katkı sağlayan esnaflarımızın yanında olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, esnaflara işlerinde kolaylıklar ve bol kazançlar diledi.

Sulusaray ilçe gezisinde Gaziosmanpaşa Caddesi gezisi esnasında caddede bulunan vatandaşlarla selamlaşan Vali Dr. Ozan Balcı, selam verdiği vatandaşlarımızla hal hatır sorarak sohbet etti.

Vatandaşlarla iç içe olmaktan duyduğu mutluluğu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, bir süre sohbet ettiği vatandaşlara, devletin kapısının kendilerine her zaman açık olduğunu belirtti.

Esnaflar ve vatandaşlar kendilerini dinlediği ve sohbet ettiği için Vali Dr. Ozan Balcı’ya memnuniyetlerini belirterek teşekkürlerini iletti.

MALUM SEYİT CAMİİ VE TÜRBESİ ZİYARETİ

Bir dizi program kapsamında Sulusaray’da bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, Malum Seyit Camii ve Türbesini ziyaret etti.

  1. yüzyılda çivisiz olarak ahşaptan inşa edilen ve taşıyıcıların yüzeyine oyma tekniğiyle işlenen geometrik desenleri bulunan Malum Seyit Tekke Camisini gezen ve Cami içerisinde metfun Malum Seyit Türbesini ziyaret ederek, yetkililerden bilgiler aldı.

Vali Dr. Ozan Balcı, 2006’da Vakıflar Genel Müdürlüğünce aslına uygun restore edilen Malum Seyit Tekke Camisinin ender bir yapıt olduğunu belirtti.

Cami çıkışında karşılaştığı çocuklarla da yakından ilgilenen Vali Dr. Ozan Balcı, bir süre sohbet ettiği çocuklara kitap hediye ederek kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.


" VALİ BALCI’NIN SULUSARAY TEMASLARI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere VALİ BALCI’NIN SULUSARAY TEMASLARI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda VALİ BALCI’NIN SULUSARAY TEMASLARI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku