takip et takip et takip et
Gündem

4 Eylül 2019 - 380 Okunma

VALİ BALCI’DAN ŞEHİT AİLELERİ ZİYARETİ

Vali Dr. Ozan Balcı, şehit Yusuf Parlak’ın Yeşilyurt’ta, Şehit J. Er Mustafa Yıldırım’ın Sulusaray’da yaşayan ailesini ziyaret etti.

Vali Dr. Ozan Balcı, şehit Yusuf Parlak’ın Yeşilyurt’ta, Şehit J. Er Mustafa Yıldırım’ın Sulusaray’da yaşayan ailesini ziyaret etti.

1993 yılında Şırnak’ın Cizre ilçesinde şehit düşen polis memuru Yusuf Parlak’ın Yeşilyurt ilçesine bağlı Çıkrık kasabasında yaşayan annesi Zeynep Parlak ve babası Mahmut Parlak’ı ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Bu topraklarda rahatça yaşıyorsak, canlarından vazgeçen şehitlerimizin fedakarlığı sayesindedir. Şehitlerimizin emaneti olan sizlerin her zaman yanındayız. Bir isteğiniz bir sorununuz olduğunda her zaman bize ya da ilçe kaymakamımıza gelebilirsiniz. Kapımız sizlere her zaman açık.” dedi.

Gerçekleşen ziyaret nedeniyle duydukları memnuniyeti dile getiren Şehit annesi Zeynep Parlak ile babası Mahmut Parlak, devletimizin sıcaklığını her zaman yanlarında hissettiklerini söyleyerek Vali Dr. Ozan Balcı’ya teşekkür ettiler.

Ziyarete Vali Dr. Ozan Balcı’ya, Yeşilyurt Kaymakam Vekili Ahmet Vezir Baycar, Yeşilyurt Belediye Başkanı Muhsin Yılmaz da eşlik etti.

ŞEHİT YILDIRIM’IN AİLESİNE ZİYARET

1997 yılında Van’ın Gürpınar ilçesine bağlı Yalınca Jandarma Karakol Komutanlığında terör örgütünün saldırısı sonucu çıkan silahlı çatışmada şehit olan J. Er Mustafa Yıldırım’ın, Sulusaray ilçesi Malum Seyit Tekkesi Mahallesi’nde yaşayan annesi Edaviye Yıldırım ve babası Hüseyin Yıldırım ile kardeşleri Mesut Yıldırım ve Sefer Yıldırım’ı ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, şehitlerimizin devletimiz için yaptığı fedakarlıkların asla ölçülemeyeceğini ifade etti.

Şehit ailelerimizin devletimize ve milletimize emanet olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, istek, talep ve sıkıntılarda her zaman şehit ailelerimizin yanlarında olduğunu vurgulayarak kapısının her zaman şehit yakınlarına açık olduğunu söyledi.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren şehit ailesi Vali Dr. Ozan Balcı’ya ziyaretten duydukları memnuniyet belirterek teşekkür ettiler.

Ziyarette Vali Dr. Ozan Balcı’ya, Sulusaray Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar, Sulusaray Belediye Başkanı Necmettin Coruk, İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Mahmut Özdemir de eşlik ettiler.


" VALİ BALCI’DAN ŞEHİT AİLELERİ ZİYARETİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere VALİ BALCI’DAN ŞEHİT AİLELERİ ZİYARETİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda VALİ BALCI’DAN ŞEHİT AİLELERİ ZİYARETİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku