takip et takip et takip et
Gündem

15 Ekim 2020 - 424 Okunma

VALİ BALCI’DAN KÖY ZİYARETLERİ

Abone Ol

Vali Dr. Ozan Balcı, Merkeze bağlı Alan Köyü ile Tahtoba Köyünde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.  Alan Köyünü ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı, vatandaşlarla bir süre sohbet ederek, istek ve dileklerini dinledi. Vatandaşların huzuru, refahı ve yaşamlarını kolaylaştırmak için el birliğiyle çalışıldığını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Devletimizin ve milletimizin imkanlarını, yine devletimizin asıl sahibi olan milletimiz için kullanıyoruz.” dedi. Daha sonra Alan Köyü Göletini ziyaret ederek, yetkililerden bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı,  hayvansal sulamanın yapıldığı ve etrafındaki mesire alanlarında vatandaşların hoşça vakit geçirdiği göleti ile Alan Köyünü çok beğendiğini ifade etti. 

VALİ DR. OZAN BALCI, TAHTOBA’YI ZİYARET ETTİ

Vali Dr. Ozan Balcı, Tahtoba Köyünde de ziyaret ve incelemelerde bulundu. Tahtoba Köyünde Osman Aydın’a ait su değirmeninde incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı,  71 yıldır geleneksel yöntemlerle un öğüten değirmen ile ilgili bilgi aldı. Vali Dr. Ozan Balcı, gelişen teknolojiye rağmen alın teri ile çalışan Osman Aydın’a  hayırlı ve bereketli kazançlar  diledi. Tahtoba Köyünde pancar hasadı yapan çiftçilerle bir sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Yıllık 107 bin dekar alanda yaklaşık 600 bin ton pancar üretiyoruz. Çiftçimize ve üreticimize desteğimiz tamdır. Her zaman yanındayız.” dedi. Vali Balcı, çiftçilerle birlikte pancar hasadı yaptı. Tahtoba Alabalık Tesislerini ziyaret ederek bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, ”İlimizde bulunan 39 alabalık üretim tesisinde 5 bin ton alabalık üretimi gerçekleştiriyoruz. Balıkçılığa desteğimiz tam. Her zaman yanınızdayız.” dedi. Tahtoba Köyü ziyaretinde çocuklarla yakından ilgilenerek bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı,  çocuklara kitap hediye ederek, günde en az bir saat kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.  Kocapınar mevkiinde bulunan doğal su kaynaklarını (su gözeleri) yerinde inceleyen Vali Dr. Ozan Balcı, Köy Muhtarı Mevlüt Kipsöz’ den bilgi aldı. Vali Dr. Ozan Balcı, “Doğal su kaynaklarımızın korunmasını önemsiyoruz.” dedi.  Ziyaret ve incelemelere İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe katıldı.


" VALİ BALCI’DAN KÖY ZİYARETLERİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere VALİ BALCI’DAN KÖY ZİYARETLERİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda VALİ BALCI’DAN KÖY ZİYARETLERİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku