takip et takip et takip et
Gündem

5 Aralık 2019 - 385 Okunma

USTALARIN TEŞEKKÜRÜ

Abone Ol

İSTANBUL YENKAPI’DAKİ TOKAT TANITIM GÜNLERİNE KATILAN TOGES YÖNETİMİ, FUARIN DÜZENLENMESİNDE VE KATILIMLARININ SAĞLANMASINDA EMEĞİ OLANLARA TEŞEKKÜRLERİNİ DİLE GETİRDİLER

Tokat Geleneksel El Sanatları Derneği (TOGES) Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Darende, Başkan Yardımcısı Ayhan Kılıç ve üye Yasemin Ertaştan gazetemize ziyarette bulundular. 28 Kasım ile 01 Aralık 2019 tarihleri arasında İstanbul Yenikapı’da gerçekleşen Tokat Tanıtım Günleri Fuarı’nı değerlendirdiler, Tokatlı ustaların fuarda yer almasında katkıları olanlara teşekkürlerini dile getirdiler.

12 USTA İSTANBUL’DAYDI

            Tokat Tanıtım Günlerine katılmak üzere TOGES bünyesindeki 12 ustanın Tokat Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde TOPÇAM TURİZM’in tahsis ettiği otobüsle İstanbul’a götürüldüğü, konaklamanın sağlandığı söyleyen TOGES Başkanı Ayşe Darende, Oda Başkanı Dr. Ali Çelik ve Yönetimine, TOPÇAM TURİZM firmasının yetkililerine teşekkürlerini dile getirdi. Başkan Darende “İstanbul’da Tokat’ımızın ustaları olarak geleneksel el sanatlarımızın yaşatıldığını gösterme fırsatını bulduk. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, Tokatlı Milletvekillerimiz, Valimiz ve Belediye Başkanlarımız, sivil inisiyatiflerimizin başkanları ile stantlarımızı gezdiklerinde ‘Tokat’ın, fuarın olmazsa olmazları bunlar’ diyerek varlığımızı kıymetli görmeleri ve göstermeleri Tokat’ımız için bizleri mutlu etmiştir. Geleneksel el sanatlarımızda çırak bulmak ve usta yetiştirmenin zorlaştığı bir ortamda ustalığı kıymetli gören ve gösteren büyüklerin varlığı önemlidir. Bu yıl Tokatlıların ilk kez Yenikapı’da gerçekleştirdiği Tanıtım Günlerinin devamında yine Tokatlı ustalar olarak yerimizi almak nasip olacaktır. İlkindeki yaşanılan güzelliklerin devamı olurken eksikleri fark edilen hususların da giderileceğini düşünüyoruz. Tokatlı ustalarımız Tokat’ta ve Türkiye’nin neresinde olursa olsun varlıkları ile ustalığını, maharetlerini, el emeğinden çıkan nadide ürünlerini hemşehrilerimizin yüzünü ağırlatacak şekilde var edecektir. Bu vesile ile bizlerin destekçisi olan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkürlerimizi dile getiriyoruz.” dedi.


" USTALARIN TEŞEKKÜRÜ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere USTALARIN TEŞEKKÜRÜ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda USTALARIN TEŞEKKÜRÜ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku