takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

4 Eylül 2019 - 09:53:55 - 698 Okunma

ÜÇÜNCÜ LİG TOKATSPOR-ÇATALCASPOR MAÇI

2019-2020 sezonunda 3. Ligde maçlarına devam edecek takımımız sahamızda oynadığı ilk lig maçında Çatalcaspor’a 2-1’lik bir skorla mağlup oldu. Takımımız 2. devrede maçın ilk golünü atmasına rağmen ikinci devrenin sonlarına doğru yediği iki golle maalesef bu sezonun ilk maçında sahamızda ilk mağlubiyetini almış oldu. İnşallah bundan sonra oynayacağımız maçlarda geçen seneki takımımızdan (2.ligdeki kadro) üç dört tane tecrübeli futbolcu takviyesi ile daha güzel oynayarak daha iyi neticeler alırız diye ümit ediyor, temenni ediyoruz.

            Tokatspor-Çataycaspor maçında gözümüze takılan önemli ayrıntılara gelince

  1. Geçen sezon ve bundan evvelki maçlarda olduğu gibi maçlarımızı takip eden protokol tribünündeki protokole dahil olan şahısların bulunması, daha doğrusu protokol tribününün görüntüsü takımımıza spor kamuoyunda olan alaka ve ilgiyi gösteriyordu. Bu sezon sahamızda oynadığımız ilk maç olmasına rağmen vilayetimizin sahipleri olan ne Sayın Valimiz ne Sayın Belediye Başkanımız hiçbir milletvekilimiz hiçbir muhtelif daire ve dernek başkanı, mülki ve idari amir protokol tribününde yoktu. Protokol tribününde sadece son yerel seçimlerde MHP’den belediye başkanı adayı olan eski Pazar Belediye Başkanımız Sayın Adnan Özmen, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Cemil Çağlar, yardımcıları Celal Yurdakul, Ahmet Yardımcı, eski bölge müdürümüz Vecdi Ayça, en eski onursal üyemiz Ali Barlas yeni yöneticimiz Işıl Hanım ve TÜFAD Onursal başkanı şahsımın bulundu. Bu manzara Tokat’ın ilgi ve alakasını gösteriyor. Biz her şeye rağmen bundan sonraki maçlarımızda bu yerlerin sahiplerinin maçlara gelmelerini bekliyoruz.
  2. Daha evvelki maçlarımızda olduğu gibi takımımızın 12. adamı olan taraftar topluluklarımız (ultrascephe) tribündeki yerlerini alarak takımımızı desteklemeye devam etti. Yalnız gözümüze takılan bir hususu belirtmeden geçemiyoruz. Taraftarlarımızın yeri kale arkasındaki tribünler olmamalı. Daha etkili olmaları için her zaman olduğu gibi karşıdaki maraton tribününde olmalılar. Tokatspor camiası olarak bu vefakarlılıklarına teşekkür ediyoruz, sağ olsunlar var olsunlar diyoruz.
  3. GOP Stadyumunun maça hazırlanışı fevkalade idi. Stadyumun maç oynanan zemini tribünlerin yeni baştan düzenlenmesi hepimizin dikkatini çekti. Biz bu davranışlarından ötürü Tokatsporlular olarak Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Cemil Çağlar başta olmak üzere tüm görevli personele teşekkür ediyoruz.
  4. Protokol tribünün önemli bir misafirinden bahsetmeden de geçemiyoruz. Çatalcaspor Kulübü Başkanı Niksarlı bir hemşerimiz. Devre arası çay molasında da Niksarlı başkanımızın verdiği bilgileri siz sporseverlere anlatmadan geçemeyeceğiz. Çatalcaspor Kulübü Başkanının verdiği ifadeye göre Başkan 5 sezondur bu takımın başkanlığını yapıyor. Takımı Çatalca Belediyesinin yaptığı yardımlarla ayakta tuttuğundan bahsetti. Hayretle “nasıl oluyor, Belediye Başkanımız (Eyüp Eroğlu) maçlara neden gelmiyor, takımımızla neden ilgilenmiyor” diyerek, hayret ve üzüntü yaşadığını ifade etti. Tokatlı Başkanımızın bu açıklamaları bizlere bir uyarı olur diyelim.
  5. GOP Stadyumunda gözümüze takılan diğer hususlardan en önemlileri içerisinde kulübümüzün sponsorluğunu bıraktığını açıklayan dünya markası DİMES’imizin tüm panolarının kaldırıldığı; neredeyse kulübümüzün kurulduğu günden bugüne kadar Tokatsporlu futbolcuların göğüslerinde şerefle taşıdıkları DİMES reklamının olmadığı idi. Biz şahsen bu manzaraya çok üzüldük. DİMES’miz böyle konumlara düşmemeliydi. Tüm Tokatsporlu taraftarlar Tokat’ımızın medarı iftiharı olan DİMES yöneticilerimizin bu konuyu tekrar gözden geçirmelerini rica ediyor.
  6. Çatalca Başkanı Tokatlı hemşerimizin yaptığı açıklamaların ışığı altında şunu söyleyebiliriz ki bizim Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Eroğlu da futbolcuları teknik adamları Tokatlı olan Tokatspor’umuzun İAŞE ve yemek işerine hala ilgisiz kalmaktadır. Tokatlı sporcularımız ve teknik adamlarımızın aileleri ve akrabaları var. Plevne’nin sporcularına verilen İAŞE işlerinin devamı da Tokatspor’umuzun Tokatlı olan futbolcu ve teknik adamlarına da verilmelidir. Bu yanlış kararı Tokatlıların seçtiği belediye başkanımız Sayın Eyüp Eroğlu’nun kısa zamanda olaya el atıp düzeltmesini, tüm Tokatlılar kendilerinden rica ediyor ve ümit ediyor.

7.Kulübümüzün maç biletleri bu lige ve Tokatlılara çok pahalı gelmektedir. Tüm Tokatlılar kulüp başkanımızdan bu konuyu gündeme almasını rica ediyor.

            Maçın teknik analizi

Takımımız 3. Ligde oynadığı bu ilk maçında maçın ikinci devresinde attığı golle 1-0 öne geçmesine rağmen maçın sonlarına doğru üst üste yaptığı kişisel hatalarla yediği iki golle sahamızda 2-1 mağlup oldu. Bize göre genelde alt yapı oyuncularımızın teşkil ettiği takımımız bu lige hemen alışamadığı görünüyor. Önümüzdeki maçlarda daha iyi oyunlar oynayarak bu açıkları kapatacaklarını düşünüyorum. Takımımızın geçen yıl (2. Ligde) oynayan 3-4 futbolculunun iltihakı ile daha güçleneceği ve daha iyi neticeler alacağı ümidindeyiz. Teknik heyetimiz hazırlıksız olan geçen seneden iltihak eden 3-4 futbolcumuzu zaman kaybetmeden takımımızı maçlara hazırlamalıdırlar. İnşallah tecrübeli futbolcularımızla beraber kadromuz önümüzdeki maçlarda daha iyi neticeleri alır diye tahmin ediyoruz.

Kaleci Mikail, geri dörtlümüzün kanatları sağ geri (sağ bek) Umut, sol geri (sol bek) Sabri, stoper Birkan, Merkezi Stoper Alican, orta saha tek ön libero eski futbolcumuz Şükrü, sağ iç Serkan, sol iç Tahir, forvet hattı sağ ön (sağ açık) Hüseyin, sol ön (sol açık) Ahmet, tek santrafor Yasir tertibi ile oyuna başlayan takımımız ikinci devre elde olmayan sebeplerle 3-4 futbolcu değişikliği ile oyuna devam etti. Genel olarak çok kötü bir futbol oynamamamıza rağmen elde olmayan sebepler yüzünden yapılan futbolcu değişiklikleri ve her nedense maçın son 15 dakikasındaki oyundan düşmemiz sebebiyle yaptığımız kişisel hatalarla 2 gol yiyip maçı kaybettik.  Biz hala iddia ediyoruz. Takımımız geçen sene (2. Ligde) 3-4 tecrübeli futbolcumuzun katılımı ile daha güçlenecek ve önümüzdeki yapacağımız maçlarda daha iyi neticeler alacaktır. Biz Teknik Sorumlumuz Hakan Alpay, Teknik Antrenörlerimiz Fatih Özdemir, Ekrem Yaman, Kaleci Antrenörümüz Habip Hocamızdan kurulu teknik heyetimize başarılar diler, sayın sporseverlere sevgiler saygılar sunarız.

yayan gençler, çevrelerinden de olumlu tepkiler alıyorlar.” denildi.

"Ercan Süsoy" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku