takip et takip et takip et
Gündem

18 Şubat 2020 - 559 Okunma

ÜÇ İLÇENİN KONGRE TARİHİ BELLİ OLDU

Abone Ol

AK Parti İl Başkanı Metin Polat, kongre sürecine ilişkin açıklama yaptı:

AK Parti Tokat teşkilatında kongre süreci çalışmaları devam ediyor. Üç ilçede kongre tarihleri belli olurken, nüfusu 5 binin altında olan beldelerde kongre yapılmayacağı, atama yapılacağı bildirildi. AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, yapılan kongrelerden parti olarak güçlenerek çıkacaklarını ifade etti.

            AK Parti’nin 7. Olağan Kongre süreci, Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşlara seslendiği video ile 2019 yılı Aralık ayı sonunda başlatılmıştı.”İnandığın Yolda Yürü” sloganıyla başlatılan AK Parti’nin 7. Olağan Kongre sürecinde Tokat İl ve ilçe teşkilatları da harekete geçti.

            Ocak ayının son haftasında ilçe kongrelerini başlatmayı hedefleyen AK Parti’nin yıl sonuna kadar il kongrelerinin tamamlanması ve Aralık 2020 veya 2021’in başında da büyük kongrenin yapılması bekleniyor.  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakından takip ettiği kadın ve gençlik kolları teşkilat yönetimlerinde ise büyük oranda değişim yaşanacağı belirtiliyor. AK Parti tüzüğüne göre 30 yaşını aşanlar gençlik kollarında görev alamıyor. Bu kapsamda, 50 civarındaki il gençlik kolu başkanının ‘Yaş haddinden’ değişeceği ifade edildi.

ÜÇ İLÇEDE KONGRE TARİHİ BELLİ OLDU

            Tokat’ta beldeler bazında sadece nüfusu 5 bin üzeri tek belde olan Bereketli’de kongre yapıldı. Diğer beldelerde kongre yapılmayacağı ve atama gerçekleşeceği öğrenildi.  Tokat’ın 3 ilçesinde ise kongre tarihleri belli oldu. Bun göre;  Artova 7 Mart Cumartesi günü saat 11.00, Sulusaray 7 Mart Cumartesi günü saat 15.00 ve Pazar ilçesinde 8 Mart Pazar günü saat 12.00’de kongre için start verilecek.

KONGRELERDEN GÜÇLENEREK ÇIKACAĞIZ

            Kongre sürecine ilişkin açıklama yapan Ak Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, yapılan kongrelerden parti olarak güçlenerek çıkacaklarını ifade ederek, “Yeni  bir kongre sürecine giriyoruz. Allah nasip ederse bu kongrelerden de birlik ve beraberlik içerisinde güçlenerek çıkacağız. Ak kadrolar olarak Cumhurbaşkanınız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çizgisinde ona yol arkadaşı olmaya devam edeceğiz. Bizde benlik duygusu olmaz, bizlik duygusu olur. Bu duyguyla, aşkla yılmadan, sıkılmadan bu davaya hizmet etmek boynumuzun borcudur. Ak Parti yalnızca Türkiye’nin değil dünya mazlumlarının, tüm ümmetin umududur. Bu duygu ve düşüncelerle 7 Mart’ta Artova ilçemizden start vereceğimiz ilçe kongrelerimize tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. Partimize emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimiz sunuyor görev alacak arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum” dedi.


" ÜÇ İLÇENİN KONGRE TARİHİ BELLİ OLDU konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ÜÇ İLÇENİN KONGRE TARİHİ BELLİ OLDU ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ÜÇ İLÇENİN KONGRE TARİHİ BELLİ OLDU ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku