takip et takip et takip et
Gündem

2 Ağustos 2019 - 74 Okunma

TÜRKİYE’NİN İKİNCİ MANDA ÜRETİM İSTASYONU TOKAT’TA AÇILDI

Abone Ol

Vali Dr. Ozan Balcı, “Manda Düvesi Yetiştiriciliği” projesi kapsamında Tokat’ın Pazar ilçesine bağlı Çiftlik köyünde kurulan Manda Üretim İstasyonunun açılış törenine katıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığının “Milli Hayvancılık Projesi” kapsamında Tokat’ın üretim havzası olarak belirlenmesi üzerine kurulan, Türkiye'de manda üretimi üzerine faaliyet gösterecek ikinci tesis olma özelliğini taşıyan Pazarlı yetiştirici Ali Geniş’e ait olan tesisin açılışında İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin ve Turhal Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer yaptıkları konuşmada tesis ile ilgili bilgi verdi.

Vali Dr. Ozan Balcı, yaptığı konuşmada Tokat’ın Türk tarımının parlayan yıldızı olacağını söyledi.

Tesisin Tokat’ın tarımına katkılar sağlayacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat yedi büyük ovası ile tarımda üretimini iki katına çıkaracak ve çiftçimiz daha çok zenginleşecek. Biz memleket olarak, millet olarak çiftçinin yanındayız ve onların dostuyuz. Üretimi seviyoruz ve üretmek isteyenlerin yanında olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Tokat’ta bizim önceliğimiz tarım. Bütün yerel yönetimler, siyasilerimiz ve bizlerin tek bir amacı var. Çiftçilerimizi zenginleştirmek ve Tokat tarımını parlatmak. Ben Türkiye’nin geleceğinin çok aydınlık olduğuna inanıyorum. Tokat’ta tarım hızla parlayacak. Ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda Tokat Tarım Projesini başlattık. Tokat’ta kiraz, şeftali, domates, yaprak ve cevizin en güzelleri, en lezzetlisi yetişiyor. İlimizde üretimi daha çok arttırmamız lazım. Tokatlı çiftçilerimizin döktükleri alın teri ile Tokat meyvesi ve sebzesi bugünlere gelmiştir. Emek veren herkese teşekkür ediyorum. Bizim görevimiz de memleketin ihyası ve milletimizin huzuru için bu bayrak yarışında el ele verip çiftçilerimizi zenginleştirerek üretime katkı sağlamaktır. Bize çalışmak ve desteklemek düşer. İnşallah nice nice tarım tesislerinin açılışında bir araya geliriz.Bu tesis Tokat’ımıza ve Tokatlı çiftçilerimize hayırlı ve uğurlu olsun. “ dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokatlı çiftçilerimize ve üretime katkı sağlayan herkese destek vereceğini belirterek, tesisin Tokat için büyük bir kazanç olacağını kaydetti.

Açılış törenine Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Milletvekili Mustafa Arslan, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Turhal Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Ali Çelik, il protokolü, çiftçiler ve davetliler katıldı.

 


" TÜRKİYE’NİN İKİNCİ MANDA ÜRETİM İSTASYONU TOKAT’TA AÇILDI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TÜRKİYE’NİN İKİNCİ MANDA ÜRETİM İSTASYONU TOKAT’TA AÇILDI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TÜRKİYE’NİN İKİNCİ MANDA ÜRETİM İSTASYONU TOKAT’TA AÇILDI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku