takip et takip et takip et
Gündem

7 Kasım 2019 - 381 Okunma

TÜRKİYE’DEKİ 3 TESİSTEN BİRİ TOKAT’TA

Abone Ol

Tokat Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği tarafından 50 dönümlük arazi üzerine inşa edilen, 2 bin metrekare kapalı alana sahip Damızlık Koç ve Teke Üretim Merkezi Karadeniz Bölgesi'nin ihtiyacı karşılayacak. Tesis, Türkiye'de bulunan 3 tesisten bir tanesi olma özelliği de taşıyor.

Vali Dr. Ozan Balcı, Çamlıbel’de bulunan Damızlık Koç ve Teke Üretim Merkezi’ni ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Tokat Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği tarafından Karadeniz Bölgesi’nin ihtiyacının karşılanması için Karadeniz’de ilk, Türkiye’de ise 3’üncüsü olan toplam 50 dönümlük arazi üzerine inşa edilen, 2 bin metrekare kapalı alana sahip tesiste incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ta küçükbaş hayvancılığı geliştirmek için çalışmalar yapılacağını ifade etti.

Türkiye’deki hayvanların gen ıslahının yapıldığı, hayvanların et, süt ve yapağı kalitesinin arttırılmasının amaçlandığı tesiste yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, çiftçinin, tarımın, üreticinin dostu olduğunu ifade etti.

Çiftçinin ve üreticinin her zaman yanında olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Çiftçimizin en büyük yardımcısı biziz. Çiftçimizi zenginleştirmeyi hedefliyoruz. Tokat’ta güçlü bir tarım teşkilatı var. Araştırma enstitüsü, ziraat odası, tarım ve hayvancılık birlikleri, güçlü çiftçisi ve bilgi birikimi ile hedefimizi gerçekleştireceğimize yürekten inanıyorum. Tokat’ta hem hayvan sayısını, hem de yetiştirilen hayvan kalitesini arttırmayı amaçlıyoruz.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, daha sonra Damızlık Koç ve Teke Üretim Merkezi’nde yetiştirilen ve Çamlıbel Yaylası’nda otlatılan alana geçerek buradaki damızlık koç ve tekeler hakkında bilgiler aldı. Hayvanları otlatan çobanlarla da bir süre sohbet ederek bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, çobanlara kolaylıklar diledi.

İnceleme ziyaretine İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, TKDK Müdürü Fevzi Çiçek, Tokat İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Turan Saldırıcıer ve ilgiler katıldı.


" TÜRKİYE’DEKİ 3 TESİSTEN BİRİ TOKAT’TA konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TÜRKİYE’DEKİ 3 TESİSTEN BİRİ TOKAT’TA ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TÜRKİYE’DEKİ 3 TESİSTEN BİRİ TOKAT’TA ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku