Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.249,93 0,48%
Çeyrek Altın 2.343,00 2,27%
Yarım Altın 4.715,00 2,90%
Tam Altın 9.079,61 0,33%
Türkiye’de bankalarda Truva Atı saldırıları artıyor: Nasıl korunmalıyız?

Türkiye’de bankalarda Truva Atı saldırıları artıyor: Nasıl korunmalıyız?

ABONE OL
08 Mayıs 2023, 13:25:17

Kaspersky, META bölgesi ve dünya çapındaki dijital tehditler hakkında bilgi paylaştı

Kaspersky, Kazakistan’da düzenlenen Siber Güvenlik META 2023 etkinliğinde Orta Doğu, Türkiye ve Afrika (META) bölgesindeki dijital tehditler ve güncel gelişmeler hakkında görüşlerini paylaştı.

Orta Doğu, Türkiye ve Afrika (META) bölgesindeki özellikle hükümetleri, işletmeleri ve endüstriyel kuruluşları hedef alan en büyük siber tehditler ve gelecekte siber güvenlik ortamını etkileyecek eğilimler konuları ele alındı.

Yapay zeka, kurumsal verilerin Darknet üzerindeki etkisi, deepfakes’in taşıdığı riskler ve sektöre özgü kritik tehditler dikkat çeken diğer konular arasında yer aldı.

Kaspersky’nin önerdikleri, olası güvenlik açıklarını en aza indirgemek için “Siber Bağışıklık” yaklaşımıdır.

2023 yılı riskleri artarak devam edecek, özellikle bulut güvenliği ihlalleri gibi faktörlere dikkat edilmeli ve IoT cihazlarının güvenliği konusunda endişe duyulmalıdır.

Kimlik avı saldırıları META bölgesinde en yaygın tehditler arasında yer almaktadır. Suudi Arabistan’da kimlik avı saldırılarında bir azalma görülürken, Mısır, BAE, Katar, Umman, Kuveyt ve Bahreyn özelindeki kullanıcılara yönelik kimlik avı saldırılarında bir artış gözlendi. Türkiye’de bankalara Truva Atı saldırılarında inanılmaz bir artış yaşandı.

META bölgesinde fidye yazılımı saldırılarında bir düşüş gözlemlendi, bununla birlikte, siber suçluların işi daha da sofistike hale geldi ve kurbanları daha fazla tehdit ile karşı karşıya bırakıyorlar.

Bankacılık hedefli Truva atı saldırılarının META bölgesinde artış gösterdiği vurgulandı. Özellikle Türkiye, Kuveyt, Mısır, Suudi Arabistan, Umman, Katar, BAE ve Bahreyn ö

DİKKAT!  OPPO Reno 10 Pro+’ın Geekbench puanı belli oldu!
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Önemli İçerikler