takip et takip et takip et
Gündem

26 Eylül 2020 - 319 Okunma

TÜRKİYE MERMER REZERVİNİN YÜZDE 20’Sİ TOKAT’TA

Abone Ol

Vali Dr. Ozan Balcı, Zile İlçesine bağlı olan Kervansaray ve Derebaşı bölgesinde bulunan mermer ocaklarında incelemelerde bulundu.

Vali Dr. Ozan Balcı incelemesini Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt ve Mustafa Arslan, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Zile Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, İl Genel Meclisi Başkanı Erol Duyum,  İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe, protokol mensupları ve Emmioğlu Mermer Genel Koordinatörü İbrahim Akkaş ile birlikte gerçekleştirdi.

İlk olarak Kervansaray bölgesinde bulunan Emmioğlu Mermer ocağında incelemelerde bulunan Vali Ozan Balcı ve beraberindeki heyet, Emmioğlu Mermer Genel Koordinatörü İbrahim Akkaş’tan, Tokat’ın mermer rezervi, aktif maden ruhsatları ve bölgede çıkarılan mermerler ve türleri, pazarlama alanları, ihracaat potansiyeli hakkında bilgiler  alarak, mermer ocağı ve fabrika sahasında incelemelerde bulundu. Vali Ozan Balcı daha sonra Derebaşı bölgesinde bulunan Regal Mermer sahasında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Türkiye mermer rezervinin yüzde 20’sinin Tokat’ta olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat mermerinin önemli bir marka olduğunu belirterek, “Dünya mermer rezervlerinin yaklaşık % 40’ı Türkiye’de. Tokat sahip olduğu 5 milyar 162 milyon m3 doğal taş rezervi ile Türkiye’de ilk 5’te. Tokat, mermer üretiminde ve ihracatında önemli bir paya sahip. Mermerciliğe ve istihdama katkı sağlayan yatırımcıya, Tokat Mermeri’ne her zaman desteğimiz tam” dedi.


" TÜRKİYE MERMER REZERVİNİN YÜZDE 20’Sİ TOKAT’TA konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TÜRKİYE MERMER REZERVİNİN YÜZDE 20’Sİ TOKAT’TA ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TÜRKİYE MERMER REZERVİNİN YÜZDE 20’Sİ TOKAT’TA ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku