takip et takip et takip et
Gündem

24 Eylül 2020 - 474 Okunma

TÜRKİYE KENDİ ARABASINI ÜRETİR HALE GELDİ

Abone Ol

Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, “Türkiye kendi tabancasını yapamayan, kursun yapamayan bir ülke iken şu anda İHA, SİHA, uçan araba, deniz altı, tank, top, tüfek yapan, kendi arabasını üreten bir ülke haline geldi.”

Ak Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, beraberinde Belediye Başkanı Avukat Eyüp Eroğlu ve İl Genel Meclis Başkanı Avukat Erol Duyum, Ak Parti İl Teşkilatıyla birlikte bir dizi ziyarette bulundu.

Milletvekili Yusuf Beyazıt ve beraberindeki il protokolü, Köy Mahalle Muhtarları Derneği, 15 Temmuz Tokat Köy Muhtarları Derneği, Türkiye Muharip Gaziler Derneği, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Tokat Şubesi, Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, Tokat Ticaret ve Sanayi Odasına ziyaret gerçekleştirdi. Yaptığı ziyaretlerde açıklamada bulunan Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, Türkiye’nin çok büyük ilerleme sağladığını ifade etti. Tokat’ta da büyük hizmetlerin olduğunu kaydeden Beyazıt, “Hükümetimiz Ak Parti’nin eli her zaman buranın üzerinde, hangi bakanın yanına gidersek gidelim, hizmet alma noktasında sonuç alabiliyoruz. Öyle bir hayalim var ki yolları tamamen son şekle getirilmiş, yaylalarında koyunların otladığı, kayak merkeziyle, kaplıcalarıyla, büyük seralarıyla, büyük ovalarının sulama sistemleriyle,  havaalanıyla gelişmiş bir Tokat hayal ediyorum. Trenin artık çalışabileceği noktaya gelmiş, hızlı trenle Çamlıbel Tüneline bağlantı kurulmuş, konaklarıyla, saraylarıyla, mağarasıyla büyük bir dünya olacak Tokat.  Şuanda dünyanın mermer rezervleri yüzde 10’u Tokat’ta. Türkiye’nin de en büyük mermer rezervi olan şehir.   25 milyar dolar civarında büyük bir gelir kaynağından bahsediyoruz. Birazda marifet iltifata tabidir. Esnafıma bakıyorum, esnafımız mutlu. Allah razı olsun, tok gönüllü, açgözlü değil. Şükretmesini bilen bir özellikte. Amerika bile yüzde 24 küçülmüş. Avrupa’nın ortalaması yüzde 18, Japonya bile yüzde 10 küçülmüş. Türkiye’nin bu pandemi döneminde küçülme oranı sadece yüzde 9 ve ihracat yine artmaya başlamış. Türkiye hiçbir yaşlı hastasını ölüme terk etmemiş bir ülke. Avrupa, Rusya, Amerika, Fransa, Yunanistan ile hala bir mücadele içerisinde.  Ayasofya’nın camiye dönüştürülmesi büyük bir hadise, önemli bir karar alındı. Ak Parti’nin yapmış oldukları hizmetleri inanın onların hayalleri yetmez. Nereden nereye geldik. Kendi tabancasını yapamayan, kursun yapamayan bir ülke iken şu anda İHA, SİHA, uçan arabasını, deniz altısını, tankları, topları, tüfeklerini yapan, kendi arabasını yapan bir ülke haline geldi.” Dedi.

 “YAPILANLAR ANLATILMIYOR”

Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, “Bu kadar hizmetler yapılıyor ama bizim teşkilatımız, oda başkanlarımız, iş adamlarımız bunları anlatamıyoruz. Bizde dil yok her halde de, onlarda da bu konuda gayret yok diyelim. Özelde Tokat’a yapılan hadiseler, genelde Türkiye’de yapılanlar, yani dokuz düvelle savaş yapacaksınız hiçbir hakkından vazgeçmeyeceksiniz, bütün haklarınızın savunmasını yapacaksınız ama bunlar anlatılmıyor, söylenmiyor. HDP’nin PKK’nın arka bahçesi olduğunu, sözcüsü olduğunu Tokat’ta bilmeyen bir vatandaş var mı?  Diyarbakır’da PKK’nın kaçırdığı çocukların anneleri iki yıldan beri onların kapısında orada bekliyor. Türkiye’yi isyana çağıran, zamanında PKK arka bahçemiz diyen Süleyman Demirtaş değil miydi? Öyle bir muhalefet anlayışı olabilir mi? Asıl sıkıntı bunlara destek verenler. Bir algının yönetilme hadisesi var. İstanbul’da, İzmir’de ideolojik olarak oy veriyor. Daha düne kadar türbanlı insanlar üniversiteye giremiyordu, okullara gidemiyordu. Şimdi başı kapalı subaylar, hâklimler var. Şimdi okullar, hastaneler, havaalanları yapılıyor. Bütün bu şeylerin içerisinde bir doymuşluk var, esnaftan Allah razı olsun, herkes mutlu memnun, huzurlu.” Şeklinde konuştu.

PANDEMİ DÖNEMİNDE TOKAT ESNAFINA DESTEK SAĞLANDI

Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan ise, “Ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyoruz, memnun olduk. pandemi döneminde Cumhurbaşkanımız direktifleriyle kaynaklar ayrıldı ve bu kaynaklardan da en çok Tokat esnafı faydalandı.” Diyerek memnuniyetini dile getirdi.

TSO ZİYARETİNDE BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

Ak Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, Belediye Başkanı Avukat Eyüp Eroğlu ve İl Genel Meclis Başkanı Avukat Erol Duyum, Ak Parti İl Teşkilatıyla birlikte daha sonra Tokat Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.  Ziyarette Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ali Çelik, Meclis Başkanı Dursun Sansar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Gökçe ve Yönetim Kurulu Üyesi Naci Altun misafirleri karşıladı.   Tokat’ın ticari, ekonomik sorunlarının ve yapılacak yatırımların görüşüldüğü ziyarette Milletvekili Beyazıt, birlik ve beraberliğin önemini vurgulayıp Başkan Çelik’e başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Başkan Çelik de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, konuklarına çalışmalarında başarılar diledi.


" TÜRKİYE KENDİ ARABASINI ÜRETİR HALE GELDİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TÜRKİYE KENDİ ARABASINI ÜRETİR HALE GELDİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TÜRKİYE KENDİ ARABASINI ÜRETİR HALE GELDİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku