Dolar 33,1952 -0.11%
Euro 36,0226 -0.6%
Gram Altın 2.549,54 -1,98%
Çeyrek Altın 4.258,00 -1,32%
Yarım Altın 8.508,00 -1,32%
Tam Altın 16.929,98 -1,91%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
Türk Vatandaşları İçin Amerika’da Şirket Kurma Süreci

Türk Vatandaşları İçin Amerika’da Şirket Kurma Süreci

ABONE OL
08 Temmuz 2024, 14:54:39

Türk Vatandaşları İçin Amerika’da Şirket Kurma Süreci

Amerika’da şirket kurma süreci herkese oldugu gibi, Türk vatandaşları için de geçerli olan genel adımları içerir. İşlemler federal ve eyalet düzeyinde farklılık gösterebilir. İşte Türk vatandaşları için Amerika’da şirket kurma sürecinin ayrıntılı adımları:

1. İş Planı Oluşturma:

Öncelikle işinizin türünü belirleyerek bir iş planı oluşturmalısınız. Ardından işinizi ve hedeflerinizi net bir şekilde tanımlamalısınız.

2. Pazar Araştırması:

Amerika’da iş yapmayı düşündüğünüz sektör ve bölge için kapsamlı bir pazar araştırması yapımalısınız. Rakipleri, potansiyel müşteri kitlesini ve ihtiyaçlarını ayrıntılı inceleyip bu verileri analiz etmelisiniz.

3. Şirket Türünü Seçme:

Amerika’da kurabileceğiniz şirket türleri, Limited Liability Company (LLC) yani limited şirket, sahipleri gercek kişi olan şahıs şirketleri ve Corporation gibi tüzel kişilik kazanmış ve hissedarların sorumluluğu koydukları sermaye ile sınırlı olan anonim şirketleridir. Size ve ihtiyaçlariniza en uygun şirket türünü belirlemelisiniz.

4.İsim ve Domain Seçimi:

Benzersiz bir isim seçip bu ismi tescil ettirin. Aynı zamanda bir web alan adı (domain) kaydı yapmalısınız.

5.Şirket İçin Yasal Temsilci (Registered Agent) Atama:

Amerika’da bir işlemci (registered agent) atamalısınız. Yasal temsilci, özellikle şirketin bulunduğu eyalette yasal olarak mevcut olmalıdır. Bu kişi şirketin o eyalette yasal olarak iş yapmasını sağlar. İşlemci, şirketinize resmi belgelerin iletilmesini sağlar.

6. Şirket Belgelerini Hazırlama:

Belgelerin doğru hazırlanması, hukuki ve operasyonel güvence için gereklidir. Resmi belgelerinizi özenle ve eksiksiz bir şekilde hazırlayın. Doğru ve eksiksiz bir şekilde yapılması gereken önemli bir adımdır. Belgeler, şirketin yapısına ve kurulduğu eyalete bağlı olarak değişebilir. Bu yüzden hukuki ve mali uzmanlık gerekebilir.

7. İş Yeri ve İşlemci (Registered Agent) Adresi:

Registered agent için bir iş yeri (physical address) ve işlemci adresi (registered agent address) belirlemeyin. Bu kişi veya kurumun adresi, şirketin resmi adresi olarak kullanılır ve yasal belgelerin bu adrese gönderilmesi beklenir. Yasal temsilcinin adresi, halka açık belgelerde de yer alabilir. Amerika Birleşik Devletleri’nde registered agent seçimi ve adresi önemli bir yasal gerekliliktir.

DİKKAT!  TARIM PROJELERİ 11 ÜNİVERSİTENİN KATILIMI İLE DEĞERLENDİRİLDİ

8.Şirket İçin İlgili Eyalet Kurumlarına Başvuru:

İlgili eyalet kurumlarına şirketinizi kaydettirin ve gerekli lisanslarınızı alın. İşlem sırasında bazı ücretleri ödemeniz gerekebilir. Her eyaletin şirket kurma süreci ve gereklilikleri farklıdır. Bu nedenle işe başlamadan önce ilgili eyaletin ticaret veya kuruluş departmanının resmi web sitesini ziyaret ederek güncel bilgileri kontrol edin. Profesyonel destek almak, sürecin doğru ve sorunsuz ilerlemesini sağlar.

9. Federal Vergi Kimlik Numarası (EIN) Alın:

IRS‘ten (Internal Revenue Service) bir vergi kimlik numarası (EIN -Employer Identification Number ) almanız gerekebilir. EIN numarası, şirketinizin federal vergi beyannamelerini düzenlemesi ve vergi yasalarına uyum sağlaması için gereklidir. EIN numarası ile ilgili ayrıntılı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

10.Şirket İçin Gereken Vergi ve İş Lisansları:

Amerika’da iş yaparken federal, eyalet ve yerel düzeyde vergi yükümlülüklerinize uymalı ve iş lisanslarına sahip olmalısınız. Her eyaletin ve sektörün gereksinimleri farklı olabilir. Şirketinizin faaliyet göstereceği yerin ilgili yönetim organlarının web sitelerini ziyaret ederek güncel bilgileri ve başvuru prosedürlerini kontrol edin. Vergi ve iş lisansları konusunda profesyonel danışmanlık almak, süreci sorunsuz hale getirebilir.

11. Sosyal Güvenlik ve Çalışma İzni:

Amerika’da iş kurmayı planlıyorsanız, sosyal güvenlik numarası almalı ve gerekli çalışma izinlerini elde etmelisiniz. Tüzel kişilik oluşturulurken, dikkat edilmesi gereken zorunluluklar vardır. Sosyal Güvenlik Numarası (SSN), Amerika Birleşik Devletleri’nde çalışmak veya sosyal güvenlik haklarından yararlanmak için gereklidir. Social Security Administration’a (SSA) Amerika’da çalışma izniniz varsa, başvuru yapabilirsiniz.

12. Muhasebe ve Finansman:

İşletmenizin finansal planını oluşturmalı ve muhasebe düzenlemelerinizi yapmalısınız. Amerika’da, muhasebe ve finansman konularında yasal gereksinimlere uygun hareket etmek çok önemlidir. Şirketler genellikle profesyonel muhasebeciler veya mali danışmanlarla çalışır. Bu uzmanlar finansal raporlama, vergi yönetimi, bütçe oluşturma gibi süreçleri yönetirler. Gerekirse finansal danışmanlık almayı düşünmelisiniz..

DİKKAT!  Hakkâri Nöbetçi Eczaneler

13. İşgücü ve İşe Alım:

İhtiyaçlarınızı belirleyip uygun personeli işe almalısınız. İşe aldığınız personeli doğru şekilde eğitmelisiniz. Bu, performansı büyük ölçüde artırır ve uzun vadeli büyüme planlarınıza yardımcı olur.

14. Pazarlama ve İş Geliştirme:

Amerika’da iş yapmanın başarısı için yerel pazarlama stratejileri geliştirmelisiniz ve iş geliştirme çabalarınıza odaklanmalısınız. Pazarlama ve gelir artırma stratejileri, rekabetçi bir pazarda başarılı olmak için çok önemlidir. Doğru stratejileri etkin bir şekilde uygulayarak, büyüme ve sürdürülebilir başarı hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

15. İş Planı Uygulama:

Planınıza sadık kalmalı ve sürekli olarak işinizi büyütmek için çaba göstermelisiniz. Net hedef ve strateji belirlemek ve kararlılıkla uygulamak işletmenin geleceği için kritikir. Her adımı dikkatlice planlamalı ve gerektiğinde uzmanlardan yardım almalısınız.

Amerika’da Şirketinizi Easy Formation ile kurun.

Easyformation ile tercih ederek, Amerika’da şirket kurarak işinizi güvenli ve profesyonel ellere teslim edebilirsiniz. Easyformation, şirketinizin kuruluşundan itibaren ortaya çıkacak tüm ihtiyaçlarınızı karşılayarak sizi her adımda destekler. Uzman ekibimiz, tüm idari süreçleri sizin adınıza yönetir ve yasal gereklilikleri yerine getirir. Böylece, siz işinize odaklanırken, biz arka planda tüm detayları hallederiz.

Hizmetlerimiz:

1,Hızlı ve Kolay Kurulum: Şirketinizi hızlı ve sorunsuz bir şekilde kurmanıza yardımcı oluruz.

2.Vergi Danışmanlığı: Vergi süreçlerinde uzman danışmanlık hizmeti sunarız.

3.Yasal Destek: Tüm yasal gereklilikleri yerine getiririz.

4.Finansal Yönetim: Finansal planlama ve yönetim desteği sağlarız.

5.Müşteri Desteği: Her adımda yanınızda oluruz ve sorularınıza hızlı cevap veririz.

Amerika’da şirketinizi kurma sürecinde Easyformation’ın sunduğu ayrıcalıklardan yararlanmak ve detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sizi bu heyecan verici yolculukta desteklemek için her zaman buradayız!

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Tokat Nöbetçi Noterler

 

Tokat Nöbetçi Eczaneler

 

Tokat Bugün Vefat Edenler

 

Tokat Planlı Su Kesintileri

kingroyal meritking meritking giriş kingroyal giriş madridbet Portobet Giriş Ajaxbet Güncel Giriş Ajaxbet Whatsapp Ajaxbet Tv Ajaxbet Para Yatırma Ajaxbet Para Çekme Ajaxbet Güvenilir Mi Ajaxbet Güncel Giriş Ajaxbet Para Çekme Ajaxbet Güncel Link Ajaxbet Güvenli Mi?
Ertesi Gün Hapı