takip et takip et takip et
Turhal

27 Kasım 2019 - 184 Okunma

TURHAL’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta olduğu gibi Turhal’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

İlk olarak Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başlayan etkinlikler Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerinin Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde hazırlayıp sunduğu program ile devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başlayan programda İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yıldız günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Daha sonra bir konuşma yapan Kaymakam Ali Gökay şunları söyledi. “Büyük bir özveri ile çalışan siz öğretmenler, geleceğimizi emanet ettiğimiz gençliği yetiştiren, verdikleri eğitimle onlara şekil veren yüce bir görevin fedakar temsilcilerisiniz.Sadece öğrencilerimize değil tüm topluma örnek olan bu kutsal mesleğin sahibi öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Bu kutsal görevi yerine getiren ve bugün aramızda olmayan öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından emekliye ayrılan öğretmenlere Hizmet Şeref Belgesi verildi. Öğretmenler günü dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verildiği programda aday öğretmenler yemin  etti. Program öğrenciler tarafından hazırlanan çeşitli gösterilerle son buldu.

ÖĞRETMENLER GÜNÜNE ÖZEL KONSER DÜZENLENDİ

Turhal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Turhal Bilim ve Sanat Merkezi tarafından Öğretmenler Günü dolayısıyla şiir dinletisi ve halk müziği konseri düzenlendi.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde Turhal Bilim ve Sanat Merkezi müzik öğretmeni Serdal Arslan yönetiminde öğretmenlerden oluşan ve farklı okullarda görev yapan müzik öğretmenlerinin verdiği halk müziği konserine Kaymakam Ali Gökay’ın yanı sıra, Belediye Başkanı İlker Bekler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yıldız, kurum müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.


" TURHAL’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TURHAL’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TURHAL’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku