Dolar 27,2106 0.24%
Euro 28,9034 -0.11%
Gram Altın 1.684,99 0,28%
Çeyrek Altın 2.815,00 0,21%
Yarım Altın 5.630,00 0,21%
Tam Altın 11.190,97 0,06%
TURHAL’DA ENGELLİLER YARARINA PROTOKOL

TURHAL’DA ENGELLİLER YARARINA PROTOKOL

ABONE OL
17 Aralık 2019, 10:44:09

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Özdemir, Turhal’da bir dizi ziyarette bulundu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Özdemir, Turhal ziyaretinde Belediye Başkanı İlker Bekler’i akabinde ise Turhal Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü ve Turhal Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünü ziyaret etti.

Turhal Belediyesi Başkanlığı ziyaretinde Başkan İlker Bekler ile görüşen Özdemir, Turhal Belediyesine ait Şehit Tüm General Aydoğan Aydın parkında bulunan binanın Gündüzlü Rehabilitasyon Merkezi olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne tahsisi konusunda görüşme yapılarak karşılıklı protokol imzalandı.

Turhal Belediyesi Makamında gerçekleşen protokole Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Özdemir, Turhal Belediyesi Başkan Yardımcıları, Turhal Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdür V. Adem Keskin katıldı.

Protokolün yaşamını evde ailesi, akrabalarıyla veya yalnız sürdüren engellilerin yaşam ortamlarını iyileştirmek için imzalandığını belirten Özdemir, “Engellilerin boş zamanlarını değerlendirmek, sosyal, psikolojik ve sağlık ihtiyaçlarının karşılanmasında yardımcı olmak, rehberlik ve mesleki danışmanlık yapmak, kendi imkânlarıyla karşılamakta güçlük çektikleri konular ile günlük yaşam faaliyetlerinde destek hizmetleri vermek istedik. Protokol, ilgilerine göre faaliyet grupları kurarak sosyal faaliyetler düzenlemek suretiyle sosyal ilişkilerini zenginleştirmek, aktivitelerini artırmak ve gerekli olduğu zamanlarda aileleri ile dayanışma ve paylaşma sağlanarak engellilerin yaşam kalitesinin artırılması amacıyla sunulan hizmettir. ” dedi.

Sözlerinin devamında İl Müdürü Özdemir, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak engellilere her konuda yardımcı olacaklarını ve her daim yanlarında olacaklarını söyledi.

Mahmut Özdemir,  engellilerin yararına hazırlanan projelerin ve yapılan protokollerin devam edeceğini belirterek, imzalanan yeni protokolün taraflar için hayırlı olmasını diledi.

İl Müdürü Özdemir’in bir sonraki ziyareti Turhal Cumhuriyet Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü’ne oldu.Kuruluş Müdür Yardımcısı Uğur Yurdakul’dan kuruluşun işleyişi, çocukların kuruluşa uyumu, okul başarıları ve günlük yaşantıları hakkında bilgi aldı.Okul çağında olmayan çocukları evlerinde ziyaret eden Özdemir, onlar ile oyunlar oynadı ve bolca vakit geçirdi.Özdemir’in son durağı ise Turhal Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü oldu.Kuruluş Müdürü Adem Keskin’den bilgiler alan Özdemir günlük ziyaretlerini sonlandırdı.

DİKKAT!  GÜREŞ ANTRENÖRÜ ŞENAY KONAÇOĞLU: “MİNDERDE ANTRENMAN YAPMAYI ÖZLEMİŞİZ”
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments