takip et takip et takip et
Turhal

7 Eylül 2019 - 420 Okunma

TURHAL VE ZİLE’DE ŞEHİT AİLELERİ YALNIZ BIRAKILMADI

Vali Dr. Ozan Balcı, şehit polis memuru Ali Ulaş’ın Turhal'daki ailesini, Şehit Uzman Çavuş Mustafa Dağ’ın Zile’de yaşayan ailesini ziyaret etti.

Vali Dr. Ozan Balcı, şehit polis memuru Ali Ulaş’ın Turhal’daki ailesini, Şehit Uzman Çavuş Mustafa Dağ’ın Zile’de yaşayan ailesini ziyaret etti.

15 Temmuz 2019 tarihinde İstanbul’un Sancaktepe ilçesinde Anadolu Otoyolu Samandra gişeleri bağlantısında kayganlaşan yolda kaza yaparak yaralı olarak kaldırıldığı hastanede şehit olan Ali Ulaş’ın ailesini Turhal’daki evinde ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı,  şehit annesi Fadime Ulaş ile bir süre sohbet etti.

Vali Dr. Ozan Balcı, şehitlik mertebesinin yüceliğini  ve önemini belirterek, devletin her zaman şehit ailelerinin yanında olduğunu söyledi.

Şehit annesi Fadime Ulaş, gerçekleşen ziyaret nedeniyle mutlu olduğunu belirterek, Vali Dr. Ozan Balcı’ya teşekkür etti.

Ziyarete Turhal  Kaymakamı  Ali Gökay ,Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Özdemir, İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili de katıldı.

Mustafa Dağ’ın ailesine ziyaret

Vali Dr. Ozan Balcı, Şehit Uzman Çavuş Mustafa Dağ’ın Zile’de yaşayan ailesini ziyaret etti.

Vali Dr. Ozan Balcı, Zile ilçe programı kapsamında Diyarbakır’ın Dicle ilçesi Çal Tepe Bölgesinde arama tarama faaliyeti icra ederken PKK’lı teröristlerin döşediği mayının patlatılması sonucu şehit olan Uzman Çavuş Mustafa Dağ’ın ailesini evinde ziyaret etti.

Şehit babası Arif Dağ, eşi Münadiye Ay ve şehit çocukları ile bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, şehit ailelerinin devletin kutsal emanetleri olduğunu söyledi. Vatan, millet, devlet ve bayrak için gözlerini kırpmadan canlarını siper eden şehitlerin geride bıraktıkları ailelerinin devlete ve millete emanet olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, her zaman şehit ailelerinin yanlarında olduğunu söyledi.

Devletin sıcaklığını her zaman hissettiklerini belirten Dağ Ailesi, gerçekleşen ziyaret nedeniyle Vali Dr. Ozan Balcı’ya teşekkür etti. Ziyarette Şehit Mustafa Dağ ve tüm şehitlerimizin ruhuna dualar edildi. Ziyarete Zile Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Mahmut Özdemir de katıldı.


" TURHAL VE ZİLE’DE ŞEHİT AİLELERİ YALNIZ BIRAKILMADI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TURHAL VE ZİLE’DE ŞEHİT AİLELERİ YALNIZ BIRAKILMADI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TURHAL VE ZİLE’DE ŞEHİT AİLELERİ YALNIZ BIRAKILMADI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku