takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

27 Kasım 2019 - 10:51:49 - 316 Okunma

TUFANTEPE VE ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Tufantepe’nin methini duymuştum. Rahmetli valimiz Recep Yazıcıoğlu yaptırmıştı. İlk görmemde manzarası güzeldi çevre düzenlemesi noksandı. Bu sefer çevre düzenlemesiyle daha da güzel olmuş. Üç tarafı denizlerle çevrili yüksek bir yarımadaya benziyor. Almus Baraj Gölüyle sahil manzarasını anımsatıyor. Tabiatın ölü mevsimi olmasına rağmen yere dökülen ve ağaç başındaki kuru yapraklar ayrı bir güzellik kazandırıyor. Gölün kenarından tepeye kadar tırmanan basamaklı ve düz ahşap yürüme yolu da çok hoş olmuş. Yürüme yolu göl manzaralı kameriyede bitiyor ve size dinlenerek çevreyi temaşa etmeye çağırıyor.

Yukarıdaki güzelliğe öğretmenler günü münasebetiyle ulaştık. Bir gün önce rahmetli olan öğretmenlerimiz mevlit okutularak anıldı. 23 Kasım 2019’da öğretmen evinde toplandık. Belediye otobüsü ve özel arabalar ile Almus’a hareket ettik. Harika manzaralar eşliğinde Tufantepe’ye geldik. Yorulanlar çay içerek yorgunluklarını attılar. Yemek saatinde restorana girildi ve valimiz Sayın Ozan Balcı’yı beklemeye başladık. Bu arada acıkanlar yemek öncesi gelen aperatiflerle açlıklarını bastırdılar. Valimiz geldiğinde önce geciktiği için özür diledi ve sonra da güzel bir konuşma yaptı. Öğretmenlik mesleğini yüceltti bizleri onore etti. Personelin getirdiği nefis balıklardan sonra konuşmalara devam edildi. Emekli öğretmen Mustafa Özcoşan Rahmetli valimiz Sayın recep Yazıcıoğlu ile birlikte yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Yazıcıoğlu’nun yazdığı şiiri okudu. Ben de günün önemine değindim. Çaylardan sonra program tamamlandı.

Başta sayın valimiz Dr. Ozan Balcı’nın yardımları ve öğretmen evi müdürü Orhan Bey’in gayretleriyle güzel bir gün geçirdik. Öğretmenin serveti olan sevgi ve saygıyı artırdılar. Kendim ve bütün öğretmenler adına teşekkürlerimi sunuyorum. Böyle etkinliklerin bir gün de olsa devamını dilerim. Sözlerime son verirken bütün emekli ve çalışan öğretmen arkadaşlarımın gününü kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

26.11.2019

Mehmet Tapar

Emekli Öğretmen

"Mehmet Tapar" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku