takip et takip et takip et
Gündem

25 Eylül 2020 - 433 Okunma

TRAFİK LAMBALARINDA KOVİD-19 UYARISI

Abone Ol

Tokat İl Emniyet Müdürlüğünce yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı uyulması gereken kuralların önemini vurgulamak amacıyla şehirdeki tüm kavşak noktalarında bulunan trafik ışıklarına “Maske”, “Mesafe” ve “Hijyen” yazıları yansıtıldı. Uygulama ile vatandaşlara üç hayati kural konusunda hatırlatma yapılıyor.

Tokat İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü tarafından Kovid-19 salgınında alınması gereken tedbirler konusunda toplumdaki duyarlılığı artırmak amacıyla, şehir merkezinde bulunan trafik ışıklarına uyarı ifadeleri yazıldı.

Kırmızı da maske, sarı da mesafe ve yeşil de hijyen kuralının hatırlatıldığı trafik sinyalizasyon sistemi dün sabah saatlerinde İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Denetleme Müdürlüğü tarafından restore edildi. Gerçekleştirilen çalışma kapsamında trafik sinyalizasyon sistemiyle vatandaşlara; ‘Maske, Mesafe, Hijyen’ çağrısı yapılarak, koronavirüse karşı duyarlılığı artırma hedefleniyor. 14 kuralın içerisinde öne çıkan en önemli 3 kuralın hatırlatıldığı ışıklardaki bu değişiklik vatandaşlar tarafından da olumlu karşılandı.

Uygulamanın yerinde olduğunu belirten vatandaşlar, “Maske takmak artık zorunlu. Kurallara uyup herkese yardımcı olmak lazım. Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Bu uygulamada güzel olmuş, farkındalık oluşturur inşallah.” İfadelerini kullandı.


" TRAFİK LAMBALARINDA KOVİD-19 UYARISI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TRAFİK LAMBALARINDA KOVİD-19 UYARISI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TRAFİK LAMBALARINDA KOVİD-19 UYARISI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku