Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.221,75 0,08%
Çeyrek Altın 2.036,00 0,05%
Yarım Altın 4.071,00 0,02%
Tam Altın 8.087,15 0,81%
TOPÇAM ŞENLİKLERİ FİNAL YAPTI

TOPÇAM ŞENLİKLERİ FİNAL YAPTI

ABONE OL
02 Eylül 2019, 10:01:12
Tokat Valiliği ve Tokat Belediyesi tarafından düzenlenen 22. Topçam şenlikleri kapsamında Tokatlı ünlü sanatçı Songül Karlı sahne aldı.

Tokat Valiliği ve Tokat Belediyesi tarafından düzenlenen 22. Topçam şenlikleri kapsamında Tokatlı ünlü sanatçı Songül Karlı sahne aldı.

KANAL TOKAT’TA İLK DEFA FLYBOARD GÖSTERİSİ

Tokat Valiliği ve Tokat Belediyesi tarafından düzenlenen 22. Topçam şenliklerinin son gününde birbirinden güzel etkinlikler düzenlendi.  Yeşilırmak üzerindeki Kanal Tokat’ta ilk defa flyboard gösterisi gerçekleştirildi. Şenlikler kapsamında Geleneksel El Sanatları Sergisi açıldı, Çocuk Oyunları gösterileri yapıldı. Akşam saatlerinde devam eden programda flyboard gösterisi sonrasında Tokatlı ünlü sanatçı Songül Karlı hemşerileri ile buluştu.  Konser programına Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, il protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

TOKAT’IN YAŞAYAN GELENEKSEL EL SANATLARI SERGİLENDİ

  1. Topçam Şenlikleri kapsamında Geleneksel El Sanatları sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Kanal Tokat kenarında yapılan sergi açılışına Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, il protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Geleneksel El Sanatları Sergisinin açılış kurdelesi Vali Dr. Ozan Balcı, il protokolü, katılımcılar ve geleneksel el sanatları ustaları tarafından kesildi.

TOKAT’IN KIYMETLİ DEĞERLERİ
Sergide stantları gezen Vali Dr. Ozan Balcı geleneksel el ürünlerini inceleyerek bilgiler aldı.  Tahta kalıp ile yazma üzerine baskı yapan Vali Dr. Ozan Balcı, bez dokuma, bakır işleme, elek, çömlekçilik, çarıkçılık sanat eserlerinin sergilendiği stantlarla da yakından ilgilenerek, geleneksel el sanatlarının Tokat’ın kıymetli bir değeri olduğunu ifade etti.

Tokat’a has iğne oyası ile yapılan meşhur Tokat yazmaları, Telkari sanatı, Fener, Ebru ve çinicilik örneklerinin bulunduğu stantlarda ustalar ile sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, ürettikleri el emeği göz nuru ürünlerden dolayı ustaları tebrik etti.

Geleneksel el sanatlarının en güzel örneklerinin yer aldığı sergideki ürünleri çok beğendiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, kadim şehir Tokat’ın kültürel değeri olan el sanatlarını yaşatan ustalarını önemsediğini belirterek, ustalara her zaman destek olacağını kaydetti.

AKIL VE ZEKA OYUNLARI

  1. Geleneksel Topçam Şenlikleri kapsamında tertip edilen Akıl ve Zeka Oyunları yarışmasında hünerlerini sergileyen çocukları ziyaret ederek bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, bir süre izlediği yarışmacılara başarılar diledi. Flyboard, jetski, kancabaş, kano gösterilerini izleyen Vali Dr. Ozan Balcı ve beraberindekiler, 22. Geleneksel Topçam Şenlikleri kapsamında düzenlenen Kano ve Su Bisikleti yarışmalarında dereceye giren sporcuları tebrik ederek ödüllerini takdim etti.

Vali Dr. Ozan Balcı, 22. Geleneksel Topçam Şenlikleri kapsamında düzenlenen programlara emek veren herkese özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Vasıf Mehmet Yağcıoğlu
Vasıf Mehmet Yağcıoğlu
3 yıl önce

Topçam şenlikleri Tokatımızın tanıtımında ve ekonomisinde çok onemli bir yer tutmuş, tam bir final yapmıştır. Emeği geçenleri kutlarım. Ancak, Yaz mevsimi yavaş yavaş geride bırakılırken anadolumuzda yeni bir telaşın başladığını gormekteyiz.Buda Bağ bozumu festival ve şenlikleri…Dilerim ve umarımki tüm yöresel lezzet ve ürünlerin ekonomiye dönüştüğü bağ bozumu geleneği ile festival ve şenliklerinin bağları ile ünlü ilçe ve köylerin katılımı ile Güzel Tokatımızda da tekrar yaşatılmasıdır….selam ve sevgiler