takip et takip et takip et
Manşet

15 Aralık 2020 - 481 Okunma

TOPÇAM MAHALLESİ’NDE YENİ İÇME SUYU HAT YAPIM ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR

Abone Ol

Tokat Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri Topçam Mahallesi Yazıcıoğlu Bölgesinde 1.000 metre uzunluğunda yeni içme suyu hat çalışmalarına devam ediyorlar.

1992 Yılında bölgeye yapılan ve özelliklerini tamamen kaybeden asbest borular yeni sistem PVC 415 ve 315’lik fizyon kaynaklı içme suyu boruları ile yenileniyor.

Bölgede 15 gündür devam eden çalışmalarla ilgili açıklama yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, yaklaşık bir hafta daha çalışmaların devam edeceğini belirtti.

Başkan Eroğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Şehrimizin altyapı sorunlarını çözmek, vatandaşlarımıza kaliteli ve kesintisiz içme suyu sağlamak için ekiplerimiz çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyorlar. Şuanda şehrimizin dört bir yanında altyapı yenileme çalışmalarımız devam ediyor.

Bu çalışmalardan biri de Topçam Mahallesi Yazıcıoğlu Bölgesindeki çalışmamız. Bölgede 1500’lük ve 2500’lük iki adet içme suyu depomuz var. 1500’lük içme suyu depomuz Topçam Mahallesi, Güneşli Mahallesi, Altıyüzevler Mahallesinin üst kısımları ile Kaşıkçıbağları Mahallemize su taşıyor. Depomuz için iki hat çekiyoruz, bir hattımız şehir şebeke hattı diğeri ise 2500’lük depomuza tahliye olarak kullanıyoruz.

Bu bölgede 1992 yılında yapılan ve özelliklerini tamamen kaybeden asbest boruları yeni sistem PVC 415 ve 315’lik fizyon kaynaklı içme suyu boruları ile yenileniyoruz. İnşallah önümüzdeki hafta sonuna doğru çalışmalarımızı tamamlayacak ve belirttiğimiz bölgelerimizdeki su sıkıntılarını gidererek vatandaşlarımıza kesintisiz ve sağlıklı içme suyu sunacağız. Çalışmalarda gecesini gündüzüne katarak emek veren tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyor, şehrimize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


" TOPÇAM MAHALLESİ’NDE YENİ İÇME SUYU HAT YAPIM ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOPÇAM MAHALLESİ’NDE YENİ İÇME SUYU HAT YAPIM ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOPÇAM MAHALLESİ’NDE YENİ İÇME SUYU HAT YAPIM ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku