takip et takip et takip et
Gündem

4 Mart 2016 - 30 Okunma

TOKİ 3. Etap Eyüp Sultan Cami temeli atıldı

 

            Temel atma töreninde konuşan Toki 3. Etap Yıldızlar Sitesi Cami Yaptırma, Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Osman Ürer, caminin kullanım alanının 1000 metrekare, 279 metrekaresinin inşaat alanı, kot farkından dolayı cami altında iki kat bodrum bulunduğunu söyleyerek, “Yer tahsisi, temel ve kazı çalışmalarında bize destek veren Sayın Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’na dernek yönetimi ve mahalle sakinlerimiz adına teşekkür ediyoruz” dedi.

            Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ise yaptığı konuşmada, “Bugün güzel ve hayırlı bir iş burada toplanmış bulunmaktayız. Peygamberimiz diyor ki ‘insanoğlu ölür ama üç şey peşinden gelir. Bundan birisi faydalanılan ilim, hayırlı evlat ve sadakayı cariyedir. İnsanların hizmetine sunulan binalar, yollar, mektepler, camiler, okullar, hanlar, hamamlardır.’

            İşte bugün burada hep birlikte hep beraberce bu güzel camiyi inşa edeceğiz. Bizim milletimiz İslam’ın sancaktarlığını yapmış bir millet. Camiler bu milletin eseridir. TOKİ bölgesinde ikinci camimizin temelini atacağız. Bize düşen bu camiyi yapıp, imar edip bir an önce cemaatine kavuşmasını sağlamaktır. İnşallah 2017 yılının Ramazan ayına burayı açalım istiyoruz. Tokatlı hayırsever vatandaşlarımız inşallah desteklerini esirgemeyecekler. Buradaki tüm hayırseverler TOKİ 3. Etap Eyüp Sultan Cami’nin inşaatının hızlıca bitirilmesi için yardım yapacaklardır. TOKİ bir şehir gibi, nüfusunun yoğun olduğu bir mahalle. Bu mahallemiz içinde ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. Allah bu yola çıkan dernek üyelerimize yönetimine ve halkımıza yardım etsin. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

 

            Daha sonra yapılan dualar ve kesilen kurban eşliğinde temel atma töreni gerçekleştirildi.


" TOKİ 3. Etap Eyüp Sultan Cami temeli atıldı konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOKİ 3. Etap Eyüp Sultan Cami temeli atıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOKİ 3. Etap Eyüp Sultan Cami temeli atıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku