takip et takip et takip et
Merkez

20 Ağustos 2019 - 99 Okunma

TOKAT’TA YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ

Tokat Belediyesi tarafından Topçam Festivali Yağlı Pehlivan Güreşleri düzenlendi.

Tokat Belediyesi tarafından Topçam Festivali Yağlı Pehlivan Güreşleri düzenlendi. 18 Ağustos Pazar günü Gümenek Mesire Alanında sabah saatlerinde başlayan güreşler akşam saatlerine kadar devam etti. 450 güreşçinin katıldığı Yağlı Pehlivan Güreşlerini izlemek isteyen vatandaşlar için Cumhuriyet Meydanından otobüslerle Gümenek Mesire Alanına seferler düzenlendi.

YEDİNCİ GÜREŞ ORGANİZASYONU YAPILDI

Kırkpınar’ın Başpehlivanı Ali Gürbüz, eski Kırkpınar Başpehlivanlarından Recep Kara ile birlikte 450 güreşçinin katıldığı Yağlı Pehlivan Güreşleri ile ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Tokat’ta güreş sporunda çok özel bir gün yaşadı. Tokat güreşçi yatağı bir şehir. Ata sporumuz güreşimize önem veren ve ciddi anlamda güreşlerin yapıldığı bir şehir. Son 20 gün içerisinde Tokat’ın ilçelerinde köylerinde 8 tane yağlı güreş organizasyonu düzenlendi.
Gümenek Mesire alanında düzenlediğimiz yağlı Güreşlere yaklaşık 7 Bin civarında insanımız katılım sağladı. Çok ciddi bir seyirci kitlemiz var.
Bu yıl 7. Güreş organizasyonumuzu düzenledik. Daha öncekiler karakucak şeklindeydi bu yıl ise Belediye olarak yağlı pehlivan güreşlerini organize ettik. Topçam Festivali ismiyle bu güreşleri başlattık. İnşallah önümüzdeki yıllarda da bunu devam ettireceğiz. Toplam 450 güreşçimiz bu meydanda güreşti. Kırkpınar’da Başpehlivanlarımız Tokat’ta güreş severlerin huzurunda oldular.
Hiçbir spor dalında tekbirler, dualar, salavatlar yokken ata sporumuz Güreş sporunda hepsi mevcut. Tokat’ın güreşte kendisinden söz ettiren bir il olması için daha güzel organizasyonlar düzenleyeceğiz. Güreş alanını düzenleyeceğiz, tribünler yapacağız. Daha fazla güreşçimizi şehrimize getireceğiz. Seneye çok daha güzel güreşlerde buluşmayı ümit ediyorum. Şehrimize, Tokatlı güreş severlere, sporcularımıza, hocalarına ve ailelerine hayırlı uğurlu olsun” dedi.

ER MEYDANINDA EVLİLİK TEKLİFİ

Er meydanı renkli görüntülere de sahne oldu. Küçük, orta, büyük kategorisinde 1’inci olan Sabit Yetkin ise ödül alacağı sırada kendisini izlemeye gelen kız arkadaşı Tansu Kılıçaslan’ı yanına çağırıp kendi yerine madalya kürsüsüne çıkartarak evlenme teklifi etti. Büyük şaşkınlık yaşayan Kılıçaslan erkek arkadaşının teklifini kabul etti.

Çok heyecanlı oluğunu söyleyen Sabit Yetkin ”Ne diyeceğimi bilemiyorum, anlatamıyorum. Dilim damağım tutuldu. Kendisini çok seviyorum. Kendisi için bu az bile. İnşallah daha da mutlu edeceğim. Onu çok seviyorum, bir ömür de seveceğim. 7 gündür güreşteyim. Yorgunluktan hiç bir şey hissetmiyorum ama kendisini görür görmez bütün stresimi unuttum” dedi.

Tansu Kılıçaslan ise, ”Ben böyle bir şey beklemiyordum. Benim için büyük şok oldu. Çok heyecanlıyım şu anda. Çok mutluyum, ben de onu çok seviyorum” diye konuştu.

GÜREŞ AĞASI ERDAL POLAT

Ayrıca geçen yılın da güreş ağası olan Erdem Beton firma yetkilisi Erdal Polat 255 bin TL ile güreş ağalığının yeniden sahibi oldu.


" TOKAT’TA YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOKAT’TA YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOKAT’TA YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku