takip et takip et takip et
Gündem

6 Ocak 2021 - 443 Okunma

Tokat’ta Tablet Dağıtımı Başladı

Abone Ol

Vali Dr. Ozan Balcı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından EBA’ya erişimi olmayan öğrencilere verilmek üzere Tokat’a gönderilen tabletlerin dağıtımı için düzenlenen programa katıldı. 

Valilik önünde gerçekleşen programda, Bakanlık tarafından gönderilen 6 bin 500 tabletten 500’ü Valiliğimiz koordinesinde belirlenen öğrencilere ulaştırılmak üzere okul müdürlerine teslim edildi.

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat için planlanan toplam 6 bin 500 tabletin peyderpey dağıtılacağını belirterek, “Çocukların hayatını kolaylaştırmak için Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Milli Eğitim Bakanlığımız tablet alımı gerçekleştirmişti. Peyderpey bunların dağıtımı yapılmaya başlandı. Biz de belirlenen kriterlere göre çocuklara dağıtımına başladık. İnşallah çocuklarımızın eğitimine, öğretimine katkı sağlar. Öğrencilerimizin geleceğe daha iyi hazırlanmalarına yardımcı olur. Tokat’ta dağıtım için planlanan tablet 6 bin 500 adet, bunlar süreç içerisinde peyder pey dağıtılacak.” dedi. 

Pandemi nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildiğini,  bu süreçte de devletin çocukların eğitimini  desteklemeye devam ettiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Çocukların eğitim ve öğretiminin aksamaması için elimizden gelen tedbirleri almaya devam ediyoruz. Onların hayatını, yaşamını kolaylaştıracak bir sürü tedbirimiz var. Tabi çocuklar adına bir nebze üzgünüm; çocuk demek öğretmen, okul demek, sıra demek, şenlik demek. Keşke yüz yüze eğitim olsaydı. Ama alınan tedbirlere uyduğumuz sürece inanıyorum ki yüz yüze eğitime en kısa zamanda geçeceğiz. Çocuklarımız, öğrencilerimiz öğretmenleriyle, okullarıyla buluşacak.” diye konuştu.  
Tüm ülkede pandemiyle mücadeleye canla başla yoğun şekilde devam edildiğini söyleyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Sağlık ordumuz; ebelerimiz, hemşirelerimiz, doktorlarımızla birlikte yoğun bir mücadelemiz var. Halkımız da bu mücadeleyi destekliyor. Devletimizin aldığı karar ve tedbirlere uyma konusunda hassasiyet gösteriyorlar. Bu vesile ile Tokatlı hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum.“ dedi. 

Programa, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ve okul müdürleri katıldı.


" Tokat’ta Tablet Dağıtımı Başladı konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere Tokat’ta Tablet Dağıtımı Başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda Tokat’ta Tablet Dağıtımı Başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku