takip et takip et takip et
Gündem

8 Kasım 2019 - 1360 Okunma

TOKAT’TA SAĞLIK ÇALIŞANLARI 6 BİN 175 TL PROMOSYON ALACAK

Abone Ol

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen)Tokat Şubesi promosyon anlaşmasına imza attı. Ziraat Bankası'nın kazandığı promosyon ihalesi ile Tokat’ta sağlık çalışanları 5 yıllık süreçte 6 bin 175 TL Promosyon ödemesi alacak

Tokat Devlet hastanesi, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Erbaa, Niksar, Reşadiye, Turhal ve Zile devlet hastaneleri çalışanları için yapılan banka promosyon ihalesi sonuçlandı.

Önümüzdeki yıldan itibaren 5 yıl süreyle sağlık çalışanlarının maaşlarını alacağı bankanın ve promosyon miktarının belirlenmesi amacıyla Tokat Sağlık İl Müdürlüğü’nde ihale gerçekleştirildi. Yapılan ihaleye İl Sağlık müdürlüğü Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Gökhan Şahin ve Başkan Yardımcısı Uğur Çırak ile Sağlık-Sen Tokat Şube Başkanı Suat Mantar katıldı.

İhale sonunda en yüksek rakamı veren Ziraat Bankası promosyon ihalesini kazandı.

Sağlık-Sen Tokat Şube Başkanı Suat Mantar, yaptığı açıklamada ihaleye yetkili sendika olarak katıldıklarını belirterek, “Bizler, ihale öncesi tüm banka yöneticileri ile bire bir görüşerek, taleplerimizi kendilerine ilettik. Sonuçta da en yüksek rakamı veren Ziraat Bankası 5 yıllığına kazanan banka oldu. Bugünkü ihale ile her bir çalışanımız 6.175 TL promosyon ödemesi alacak. Ayrıca 4/D’li arkadaşlar ihalelerinin bitim süresi olan 6. Aydan sonrasına dahil olarak aynı ücret üzerinden 55 aylık promosyon bedeli alacaklardır. Çalışan sayısına göre alınan promosyonda Türkiye’de ilk sıralardayız. Sağlık çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN PROMOSYON MÜCADELESİ

Türkiye’de promosyon ödemelerinin sağlık çalışanlarına verilme mücadelesini Sağlık-Sen’in başlattığına dikkat çeken Başkan Mantar, “Hepiniz de biliyorsunuz ki, geçmişte bu promosyon bedelleri yine dağıtılıyordu. Ancak sağlık çalışanlarımız bundan faydalanamıyordu. Biz Yetkili sendika olduktan sonra, promosyon bedellerini sağlık çalışanlarının alması yönünde büyük mücadele ettik. Ve sonuçta bu mücadelemizi kazandık.” dedi.

ÖDEME TEK SEFERDE YAPILACAK

İhaleyi kazanan bankanın bu ödemeyi tek seferde yapacağını da sözlerine ekleyen Mantar emeği geçen herkese teşekkür ederek ihalenin hayırlı olmasını diledi.


" TOKAT’TA SAĞLIK ÇALIŞANLARI 6 BİN 175 TL PROMOSYON ALACAK konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOKAT’TA SAĞLIK ÇALIŞANLARI 6 BİN 175 TL PROMOSYON ALACAK ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOKAT’TA SAĞLIK ÇALIŞANLARI 6 BİN 175 TL PROMOSYON ALACAK ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku