takip et takip et takip et
Gündem

9 Ekim 2020 - 922 Okunma

TOKAT’TA İYİYE DOĞRU İVME VAR

Abone Ol

Vali Dr. Ozan Balcı Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasının uygulanacağı alanlara ilişkin çalışmaların devam ettiğini belirterek, HES kodunun uygulamasına ilişkin olarak çalışıyoruz. Sağlık Bakanlığımızın bu konuda hazırlıkları var. Biz de çalışmalarımızı bitirince kamuoyuyla paylaşacağız.” dedi. Tokat’ta pandemi sürecini değerlendiren Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu da, “Tokat’ta çok iyiye doğru giden büyük bir ivme var Allah’a şükür. İnanıyorum ki hep birlikte minimize edeceğiz.” dedi.

İçişleri Bakanlığının, Covid-19 Tedbirleri Genelgesi kapsamında Sağlık İçin Hepimiz İçin sloganıyla başlatılan denetimleri devam ediyor. Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ile sokak, cadde ve işyerlerini gezen Vali Dr. Ozan Balcı, Tokatlı vatandaşların büyük bir sorumluluk bilinci ile kurallara uyduğunu ve bundan büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi.

Denetimin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokatlı hemşerilerimiz büyük bir sosyal bilinçlilik çerçevesinde davranmaktalar. Maske ve sosyal mesafe kurallarına uyduklarını gördük. Bu bizi mutlu etti. Pandemi süreci yaşıyoruz ve bu tüm dünyada verilen bir mücadele. Biz de el ele vererek bu işin üstesinden geleceğiz. Hastamız, yaşlımız, kronik hastamız var. Toplumda birlikte yaşıyoruz. Diğer insanları zor durumda bırakmamak lazım. Alınan tüm tedbirlere uymak da fayda var. Tokatlı hemşehrilerim beni mutlu ediyorlar. Üst düzey bir sorumluluk var. Kurallara uyuyorlar. Çaba gösterip gayret ediyorlar. Sahada bunun uygulanmasını görmekten büyük mutluluk duydum. Pandemi sürecinde büyük mücadeleyi veren sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere görev yapan herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu mücadeleyi hep beraber el ele vererek birlikte yürüteceğiz.” dedi. 

Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması ile ilgili İl Hıfsızsıhha Kurulu Kararlarının sorulması üzerine Vali Balcı, “HES kodunun uygulamasına ilişkin olarak çalışıyoruz. Sağlık Bakanlığımızın bu konuda hazırlıkları var. Biz de çalışmalarımızı bitirince kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

Balcı, tüm kamu çalışanlarına bu mücadelede verdikleri emeklerden dolayı teşekkür etti.

“TOKAT’TA ÇOK İYİYE DOĞRU GİDEN BÜYÜK BİR İVME VAR”

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise “Pandeminin çıkmasıyla beraber ekiplerimizi tamamen bu işlerle ilgili olarak hem eğitiyoruz hem hazırlıyoruz hem de arazide özellikle temizlik ve ilaçlama konusunda yoğun bir şekilde çalışmalarını sağlıyoruz. Diğer taraftan denetimler önemli. Sağ olsun değerli Valimiz, kolluk kuvvetlerimiz ve zabıtamız her tülü; dükkanların, işletmelerin takibi temizliğe uyulup uyulmadığı, maskelerin takılıp takılmadığı, sosyal mesafeye uyulup uyulmadığı, oturma alanlarının özellikle kafeler ve lokantalarda bu işe riayet edilip edilmediğiyle alakalı her gün ekiplerimiz yoğun bir şekilde sahada. Hamdolsun bunların sonuçları da alınıyor. Burada Tokat’ta çok iyiye doğru giden büyük bir ivme var Allah’a şükür. İnanıyorum ki hep birlikte minimize edeceğiz. Zaten bir taraftan aşı da bulunuyor gibi. Öyle gözüküyor ki bahara kadar da artık bizim gündemimizden pandemi çıkacak diye düşünüyorum. Bütün umudumuz o. Bir taraftan okullar açılmaya başlıyor. Normalleşme daha da çoğalacak. İnşallah o eski normale hep beraberce döneriz.” diye konuştu.


" TOKAT’TA İYİYE DOĞRU İVME VAR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOKAT’TA İYİYE DOĞRU İVME VAR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOKAT’TA İYİYE DOĞRU İVME VAR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku