takip et takip et takip et
Gündem

13 Ağustos 2020 - 384 Okunma

TOKAT’TA DÜĞÜN VE NİŞANLARDA KORONAVİRÜS ÖNLEMİ

Abone Ol

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, 07.08.2020 tarihinde Saat 15:00 de Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Başkanlığında Korona virüs salgını hakkında İlimiz genelinde yapılan “Düğünlerde Alınacak Ek Tedbirler”i görüşmek üzere Kurul Üyelerinin iştiraki ile toplandı.

 İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve fiziki mesafe kurallarının yanı sıra kapalı alanlarda (düğün salonları) yapılan düğünlerde alınması gereken tedbirler çerçevesinde faaliyetlerinin sürdürmesi yönünde daha önce İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Kararları alınmıştı. Ancak ülke genelinde olduğu gibi İlimizde de Koronavirüs vaka sayılarında son zamanlarda artış görüldüğü, artış nedenlerinden birisinin de düğün nişan gibi toplu yapılan etkinliklerin yapıldığı ortamlar. Bu nedenle; 1. İlimiz genelinde kapalı alanda yapılacak olan düğünlerin en geç saat 23:00 de, açık alanda yapılacak olan düğünlerin ise en geç saat 22:00 da sonlandırılmasına.

2. Konu hakkında gerekli hassasiyetin gösterilerek başta denetimler olmak üzere uygulamanın yukarıda belirtilen çerçevede eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanmasına, tedbirlere uymayanlarla ilgili Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesine, aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına.

3. Alınan kararın Gereği için Tüm İlçe Kaymakamlıklarına İlgili Kamu Kurum Kuruluşlarına ve meslek odalarına tebliğine, bilgi için Cumhuriyet Başsavcılığına ve İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Üyelerine gönderilmesine” oy birliğiyle karar verildi.


" TOKAT’TA DÜĞÜN VE NİŞANLARDA KORONAVİRÜS ÖNLEMİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOKAT’TA DÜĞÜN VE NİŞANLARDA KORONAVİRÜS ÖNLEMİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOKAT’TA DÜĞÜN VE NİŞANLARDA KORONAVİRÜS ÖNLEMİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku