takip et takip et takip et
Gündem

17 Mayıs 2019 - 100 Okunma

TOKAT’TA 42 KUŞ TÜRÜ KAYIT ALTINA ALINDI

Abone Ol

DASK tarafından düzenlenen DOGAY kapsamında yarışmacılar Tokat İli sınırları içerisinde 42 kuş türünü görüntüledi. Tokat’ta ve Kaz gölünde bulunan kuş türü açısından zenginliğinin ortaya çıkarılması ile birlikte kuşçuların İlimize ve kaz gölüne olan ilgisinin artması bekleniyor.

            Kültür Sanat Tokat Projesi kapsamında Türkiye’nin yanı sıra 7 farklı ülkenin katılımı ile “DASK” “Doğa Araştırmaları, Sporları ve Kurtarma Derneği” tarafından bu yıl yirmi ikincisi düzenlenen DOGAY (Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması) 19-22 Nisan 2019 tarihleri arasında Tokat’ta gerçekleştirilmişti.

Tokat ili genelinde, 6 kategoride düzenlenen yarışmada yarışmacılar iki gün boyunca; Genel Doğa – Makro Doğa – Yerel Yaşam – Manzara – Tarih – Kuşlar kategorilerinde en iyi kareyi yakalamak için yarışmıştı.

            Yarışmacıların Tokat İli sınırları içerisinde görüntülenen 42 tür kuş trakus.org tarafından kayıt altına alındı.

            Kayıt altına alınan kuş türleri; Küçük batağan, Sığır balıkçılı, Küçük ak balıkçıl, Gri balıkçıl, Erguvani balıkçıl, Kara leylek, Leylek, Çeltikçi, Angıt, Küçük akbaba, Saz delicesi, Şahin, Kızıl şahin, Sakarmeke, Turna, Guguk, Yalıçapkını, Yeşil ağaçkakan, Orman alaca ağaçkakanı, Tepeli toygar, Kır kırlangıcı, Kızıl kırlangıç, Çayır incirkuşu, Sarı kuyruksallayan, Akkuyruksallayan, Derekuşu, Çitkuşu, Kızılgerdan, Kara kızılkuyruk, Söğütbülbülü, Halkalı sinekkapan, Uzunkuyruklu baştankara, Mavi baştankara, Alakarga, Saksağan, Sığırcık, Serçe, Ağaç serçesi, İspinoz, Florya, Saka, Ketenkuşu olarak tespit edildi.

            Tokat’ta ve Kaz gölünde bulunan kuş türü açısından zenginliğinin ortaya çıkarılması ile birlikte kuşçuların İlimize ve kaz gölüne olan ilgisinin artması bekleniyor.

İlgili link: http://www.trakus.org/kods_bird/uye/?fsx=gozlem&islem=oku&detay=7780


" TOKAT’TA 42 KUŞ TÜRÜ KAYIT ALTINA ALINDI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOKAT’TA 42 KUŞ TÜRÜ KAYIT ALTINA ALINDI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOKAT’TA 42 KUŞ TÜRÜ KAYIT ALTINA ALINDI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku