takip et takip et takip et
Merkez

12 Kasım 2020 - 567 Okunma

Tokat’ta 4 Bin Fidan Toprakla Buluştu

Abone Ol

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde “Geleceğe Nefes Ol” ağaçlandırma projesi kapsamında 81 ilde 922 ilçede gerçekleştirilen 11.11.2020 Milli Ağaçlandırma Günü Fidan Dikme Etkinliği çerçevesinde Tokat’ta 4 bin fidan toprakla buluştu.

Bedestenlioğlu Organize Sanayi Bölgesinde düzenlenen etkinlikte 3 hektar sahaya 2 bin tüplü toros sediri, bin tüplü karaçam, 6 yüz badem, 100 ceviz, 200 ıhlamur, 100 dut olmak üzere toplam 4 bin fidan dikildi.

Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Amasya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Demirbağ ve Fidanlık Şefi Salih Eraydın konuşma yaptı. 

Daha sonra konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, Cumhurbaşkanımız iki yıl önce başlattığı proje ile ağaçları, ormanları koruma bilincinin ülkemizin her yerinde yaygınlaşacağını söyledi.

Tokat Orman teşkilatının çok güzel çalışmalar yaptığını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, emeği geçen herkesi kutladı.  Tokat’ta 5 yıl içerisinde iğne ve geniş yapraklı ağaçların toprakla buluşturulacağı sözünü hatırlatan Vali Dr. Ozan Balcı, “Bunun için üretimlerimiz devam ediyor, bunu gerçekleştireceğiz. Ayrıca İl Özel İdare ve Orman Teşkilatının gücünü birleştirdik, 2 buçuk milyon meyve fidanı projesini oluşturduk. Cevizinden bademine, kirazından vişnesine, elmasından şeftalisine, incirine kadar bu meyveler toprakla buluşuyor. Önümüzdeki yıl da çiftçiye dağıtacağız. Üretime katkısı olması amacıyla da kızılcık, kuşburnu, ahlat, ıhlamur gibi türlerden de 1 milyon fidan yetiştireceğiz. İl Özel İdaresi, Orman Teşkilatı kaynaklarını, devletin imkanlarını kullanacağız. Tokat’taki topraklarımız inşallah bu güzel imkanlarla buluşmuş olacak. Bu çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Mustafa Neçati Sepetçioğlu’nun dediği gibi ‘Bu memleketi sevmek dağlarıyla, tepeleriyle, ırmaklarıyla, ovalarıyla değil, aynı zamanda türküleriyle, şarkılarıyla sevmektir.’ Tokat’ta ormanları da ağacı da seviyoruz. Ağacı seveni seviyoruz, doğayı seviyoruz, ormanları koruyacağız ve bunlara daha da önem vereceğiz. Tokat’ın ormanları da çok güzel, sonbaharda daha güzel, gezmenizi tavsiye ederim.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından 4 bin fidan, Vali Dr. Ozan Balcı, protokol mensupları ve öğrenciler tarafından toprakla buluşturuldu.

Etkinliğe Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Garnizon Komutanı Ayhan Ocak, İl Jandarma Komutanı Murat Kınay, protokol mensupları ve öğrenciler katıldı.


" Tokat’ta 4 Bin Fidan Toprakla Buluştu konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere Tokat’ta 4 Bin Fidan Toprakla Buluştu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda Tokat’ta 4 Bin Fidan Toprakla Buluştu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku