takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

29 Eylül 2020 - 09:56:13 - 592 Okunma

TOKATSPOR’UN İYİ BAŞLANGIÇ MAÇI

Tokatspor’umuz 2020-2021 sezonunda sahamızda İskenderun Futbol Kulübü’yle oynadığı ilk 3’lük lig maçında 1-1 berabere kaldı. Çoğu sezonlarda oynanan ilk lig maçımıza bakılarak bu sezonda yaptığı İskenderun Futbol Kulübü ile yaptığı maçta 1-0 galip iken duran top (frikik, serbest atış vuruşu) yediği talihsiz bir golle berabere bitirdiği zaman zaman oynadığı güzel futbolla bu sezona iyi bir başlangıç maçı yapmış oluyor. İnşallah bu iyi başlangıç maçı ile bundan sonra tüm sezonda yapacağı maçlarda da bunun gibi başarılı maçlar oynayarak iyi bir yerde bulunarak derece sıralanmasında iyi bir yerde tamamlanır temennisi bekliyoruz.

Tokatspor, İskenderun Futbol Kulübü maçında gözümüze takılan önemli ayrıntılara gelince;

  1. Pandemi dolayısıyla seyircisiz boş tribünlerde oynanan maçta protokol tribününde iki takımın yöneticileri, TFF görevlileri, Tokatspor’un görevlileri, Spor İl Müdürü Vekili, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz’ın yer aldığı protokol tribününde vilayetimizin birinci derecede sorumlusu olan Sayın Valimiz nede Sayın Belediye Başkanı’nın yer almadığı Tokatspor’umuzun maçını dahi seyretmeye gelmediklerini gözlemliyoruz. Bu manzara Tokatspor’umuzun ilimizdeki alakaların nerelerde olduğunu gösteriyordu.
  2. İlimizde Türkiye’nin Tv’lerde spor konuları işlenirken ulusal basın Türkiye Futbol Liglerinin haberlerinde ismini ilimizin Plevnespor voleybol takımıyla beraber tüm Türkiye’de duyuruyor. Bu konuyu spor duayeni olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dikkatine sunuyoruz. Haydi hayırlısı diyelim.
  3. G.O.P Stadyumu Pandemiden dolayı tüm tedbirleri eksiksiz alındığı maçlarımıza bir gelin gibi süslenmiş haliyle hazırlanmıştı. Başta Spor İl Müdürümüz Sayın Cemil Çağlar ve yardımcıları Stadyum’da görevli olan tüm personel görevlilerine teşekkür etmeden de geçemiyoruz, teşekkürler diyoruz.

MAÇIN TEKNİK ANALİZİ

            Tokatspor’umuz geçen hafta deplasmanda 6-0’lık bir skorla mağlup olduğu Mardin Fosfatspor maçını bir futbol kazası olarak gördüğümüz maçtan sonra sahamızda oynadığımız İskenderun Futbol Kulübü maçında gerek oynadığımız futbol gerekse de grubumuzda başa oynamayı düşünen Hatay temsilcisi ile mağlup olmadan 1-1 berabere kalması bizleri Tokat futbol adamları olarak oldukça memnun etmiştir. Takımımızın genel olarak taktiksel sahaya yayılışı mümkün olduğu kadar takımımızı mevkilerine göre futbolcu seçimleri uygun olduğunu gözlemledik. Takımımız bu maçta olduğu gibi iyi mücadele ederek bundan sonra ki maçlarda da devam edecek olursa iyi sonuçlar alacağı kanaatindeyiz.

            Hülasa olarak takımımız bu sezon TFF kararı ile tekrar 3’üncü Ligde kalmış olmasını kıymetini iyi bilmemiz, bunun içinde transfer tahtamızın açtırarak fazla değil ihtiyaç duyulan mevkilere3-4 futbolcu  takviye edilmiş olmalıdır. Ancak bu 3’üncü Lig serüveninde en az 2 sezon şampiyon olmasa da Federasyon gelirleri ile borçlarımızı temizleyip önümüzdeki ufuklara daha başarılı olacak sezonlara gitmeyi sağlamış oluruz. Bu beyanda birlik beraberlik içerisinde Sayın Siyasilerimiz, Sayın Valimiz Dr. Ozan Balcı, Sayın Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu, Tokat’ımızın ileri gelenleri Tokatspor’umuzu her türlü alanda destekleyerek Tokatspor’umuzdan başka Tokatspor’umuz olmadığına göre bu vazifelerimizi yaparak yerine getirmeliyiz. 

            Takımımızın Teknik Sorumlusu bulunduğu Hakan Alpay, yardımcıları Fatih Özdemir, kaleci antrenörü Mehmet Dönmezdemir teşekkür eden teknik ekibimize güveniyor takımımızın bundan sonra yapacağı maçlarda başarılar diler Sayın sporseverlere saygılar ve sevgiler sunarız.

"Ercan Süsoy" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku
şekilli nick yazma BeConvert codlio web tasarım ajansı kutrtv ilhan kut kimdir
html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf