takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

8 Mart 2019 - 09:37:04 - 77 Okunma

Tokatspor’umuzun bu mağlubiyeti olmadı

Tokatsor'umuz hafta arası çarşamba günü sahamızda yapılan Zonguldak Kömürspor maçında 1-0 mağlup oldu. İkinci devre yaptığımız maçlarda istikrarlı, oldukça başarılı maçlar çıkaran takımımızın sahamızdaki bu kaybı tüm Tokatspor camiasını, hepimizi üzdü.

            Biz de bu mağlubiyete yazımızın başlığında da ifade ettiğimiz gibi olmaması gereken bir olay olarak bakmamıza rağmen, her ne olursa olursun artık bundan sonra yapacağımız maçlara bakarak değerlendirme yapmamız lazım diyoruz.

            Tüm Tokatspor camiası başkanı, yönetim kurulu, teknik heyeti, futbolcularımız ve taraftarımızla hatta tüm Tokatlılarla birlik ve beraberlik içinde önümüzdeki maçlarda neler yaparız, nasıl hareket edilmeli şeklinde düşünmeliyiz.

Tokatspor A.Ş. Zonguldak Kömürspor maçında gözümüze takılan ayrıntılar

1. Sahamızda oynadığımız tüm maçlarda belirttiğimiz gibi protokol tribünündeki manzara kamuoyunun takımımıza olan alakasının nabzını gösteriyordu. Protokol tribünümüz son maçlara göre daha kalabalık, daha renkliydi. Işıl Hanımın dahil olduğu tüm müdavimlerin yanı sıra Belediye Başkanımız, AK Parti Belediye Başkan Adayımız olan Sayın Av. Eyüp Eroğlu iki maçtır tribündeki yerini alıyor ve maçımızı bir devre de olsa izliyor. Bu arada maraton tribünündeki taraftarlarımız Sayın Belediye Başkanımızı yaptıkları güzel tezahüratlarla selamladılar. Başkanımızın da ayağa kalkarak onlara mukabele etmesi gözümüzden kaçmadı. Biz de diyoruz ki inşallah yeni stadyum yapıldığında büyük bir iki katlı kapalı tribün de yapılıp kale arkaları da ya kapalı tribün ya da açık tribün olacak şekilde ayarlanıp Sayın Cumhurbaşkanımızın düşündüğü 15 bin kişilik bir stadyum haline gelmiş olur.

İnşallah bu yeni yapılacak tribünlerde gelen misafirlerimizi devlet adamlarımızı önemli kişileri ağırlarız. Yeni stadyumda taraftarlarımızın da yapacağı tezahüratların daha gür olmasını ve stadımızın havasının değişmesini sağlar. Yeri gelmişken ifade edelim, bize göre şayet yeni yapılacak stadyumumuzun uzak yerlere (çöplüğün karşısı gibi) yapılması düşünülürse hem konumu bakımından sıkıntı oluşur hem de eski stadyumumuzda yapılacak kapalı tribünlerin caddeye bakacak bölümlerine yapılacak olan iş yeri ve dükkanların Tokatspor'umuza getireceği gelirleri bertaraf etmiş olunur. Turhal'da yapılan stadyum eski tarihi stadyum yerine yapılan hastane bahane edilerek Yavşan'da bir bölgeye yapılmış bu iyi olmamıştır. Sayın siyasilerimiz ve Sayın Belediye Başkanımızın Turhal'da yapılan bu yanlışı da burada yapmamalarını temenni ederiz. Son günlerde kulağımıza gelen dedikodulara göre tüm amatör takımların antrenman sahası olan bölüme eski Rektörün ısrarı ile yeni rektör ve yönetimi tarafından şimdiki üniversite hastanemizin taşınması düşünülüyor. Bu da yanlış verilen bir örnek olarak gözümüze takılmaktadır. Tokatspor ve futbol olayına 50 yılı aşkın emek veren olayları yorumlayan bir Tokatlı olarak Sayın siyasilerimiz ve Belediye Başkanımızı son bir defa yanlış yapmamaları için uyarmak isterim.

2. Taraftarlarımız hafta arası olmasına rağmen maçımıza hayli oldukça ilgi göstererek tribünleri doldurmuşlardı. Yaptıkları tezahüratlarla da takımımızı destekleyen taraftar topluluğuna ve seyircilerimize teşekkürlerimizi bildiririz.

Maçın teknik analizi

Takımızın Zonguldak Kömürspor maçında ortaya koyduğu futbol ikinci devre oynadığımız maçların içinde en kötüsüydü diyebiliriz. Öncelikle teknik sorumlumuzun biraz da mazeretleri olmasına rağmen takımızın tertip ve düzeniyle oynaması takımımızın kötü futboluna sebebiyet vermiştir diyebiliriz. Takımızın sahadaki tertibini incelediğimizde; geri dörtlümüzün merkezi yerinin değiştiği, orta sahada da Azat ve Bilal iki ön libero Onur Alkan da santrafor arkası dizilişindeki tertibimiz Onur Alkan'ın hiçbir şey yapmaması Bilal Gülden'in de sık sık yerini bırakarak ileriye çıkmak istemesi yüzünden pek verimli olmamasını gözlemledik. Bu arada teknik sorumlumuz Onur Alkan'ı oyundan çıkararak Bilal Gülden'i santrafor arakası, Muhammet Şükrü'yü de Azat'ın yanına ikinci ön libero oynatarak yaptığı değişiklik randumanlı olmuş bilhassa santrafor arkası oynayan Bilal Gülden daha fazla ileriyi destekleyerek takımımızın gol pozisyonları yaratmasına sebep olmuştur.  Bu arada Bilal Gülden'in kaleciden söktüğü topu kafa vurarak gole çevirememesi takımımız için ayrı bir kayıptır. Forvet hattımızda Recep Türköz santraforumuz Fırat Kaya da pek faydalı bir futbol oynayamamıştır ve r sol ileri (sol açık) oynayan Ahmet Arı çok yalnız kaldığından o da pek faydalı olamamıştır. Bu mevkide her ne olursa olsun Noyan'ın yer alması lazımdı. Bu arada şayet sakat değilse Erhan Aydın'ın da santrafor mevkiinde diğerlerinden daha faydalı olur kanaatindeyiz.

            Hülasa olarak takımımızın çok kötü futbol oynayarak kaybettiği Zonguldak Kömürspor maçını geride bırakıp takımımızın bundan sonra yapacağı maçlara bakarak nasıl başarılı oluruz diye tüm Tokatspor camiası olarak hareket edecek bir ortam yaratmalıyız. Takımızın bundan sonra yapacağı maçlarda futbol şansının bizimle beraber olmasını temenni eder Tokatsporlulara ve Tokatlılara sevgi ve saygılarımızı sunarız.

"Ercan Süsoy" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku