takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

2 Eylül 2013 - 07:45:29 - 2506 Okunma

Tokatsporluların yüzleri gülüyor

2013-2014 sezonuna Tokatspor taraftarların, tüm Tokatlılar’ın yüzleri gülerek giriyoruz.

Yeni sezonun ilk yazısında bu başlığı atmamızın bir çok sebepleri bulunuyor. Bu mevzu ile haberleri her zaman olduğu gibi sizlerle paylaşıp, bilgilendirmek istedik.

1)       Maalesef Tokatspor’umuz hiç yokken gereksiz bir şekilde geçen sezonun sonunda hoş olmayan olayları yaşamış bulunuyor. Başarılı geçen bir sezona rağmen Namık Altunsoy hocamızın istifası, geçen sezonun takımımızın başarılarında birinci derecede sorumlu Mustafa Şahin-Emin Yılar başkanlığındaki Yönetim Kurulumuzu sezon sonunda dağılma tehlikesi ile karşı karşıya gelecek hale sebep olmuştur.

2)       Sezon sonundaki konumdan dolayı kulübümüzün 2013 yılında yapılması gereken olağan kongresinde hiç kimsenin kulübe talip olmaması sebebiyle Yönetim Kurulu teşkil edilememiş, neredeyse yarım asırlık Tokatspor’umuz kapanma tehlikesi ile baş başa gelmiştir.

3)       Şükürler olsun kulübümüzün bu ve buna benzer kötü günlerinde ortaya çıkan, 50 yıllık çınar olan bizler de sağduyu sahibi olan Tokatsporluların, ilimizin spora duyarlı Valimiz sayın Mustafa Taşkesen’in gayretleri, seçildiği günden bu güne kadar Tokatspor’umuzun yaşam kaynağı olan Belediye Başkanımız sayın Adnan Çiçek’in maddi ve manevi gayretleri ile kulüp Başkanımız Emin Yılar ikna olmuş, kulübümüzün başına anormal belalar gelmeden olağanüstü bir kongre ile kendi başkanlığında bir Yönetim Kurulu teşkil edilmiştir.

4)       Yeni Yönetim Kurulumuz genelde maddi açıdan katkıları olacak kişilerden teşkil edilmiş, bununla beraber tecrübeli, bu işi bilen yöneticilerimizle yer almıştır. Her zaman olduğu gibi birkaç parazit geçinen bazı isimlerin telkin ve ısrarları ile ilimizin spor bakımından kilit noktası bulunan spor akademimiz gibi yerlerden ve buna ilaveten de geçen sezon başarılı çalışmalar yapan bazı yöneticilerimizin bu liste dışında kalmaları olmamalıydı. Artık olan olmuş, yeni yönetim kurulumuzun üyeleri Tokatspor’umuzda başarılı çalışmalar yapacakları hususunda güvenimiz tamdır. Onlara inanıyor ve güveniyoruz.

5)       Tüm Tokatspor’luların en çok sevinecekleri konu, alt yapımızın yeni yapılandırılarak müstakil bir yönetim ile yönetilecek olması, bütçesi ile, çalışmaları ile ayrı bir ünite olarak faaliyet göstermesi olmuştur. Memleketimizin yetiştirdiği, Yönetici, İşadamı, Esnaf Odaları Birlik Başkanımız sayın Mehmet Bekçi’nin başkanlığındaki alt yapı, Muhittin Sağun, Lütfü Elmacıoğlu gibi yöneticilerin gayretleri ile alt yapımız istenilen hedeflere, istenilen yapılanmalara ulaşacağını ümit etmekteyiz. Ayrıca bu sezon Akademi Ligi’ne yeniden katılmamız, senelerdir bir pilot takım rüyasında olan alt yapımızın bu sene bir pilot takım olayını da gerçekleştirmesini temenni ediyor, bekliyoruz.

6)       2013-2014 sezonunun yeni yönetim kurulumuz ile, alt yapımız ile, teknik sorumlumuz Mehmet Şahan ve ekibine, tekrar göreve gelen menajerimiz Namık Keskinsu’ya, kulübümüzün her kesiminde çalışan tüm görevlilere birlik beraberlik içerisinde çalışmalar diler, spor severlere sevgi ve saygılar sunarız.

**

BAŞSAĞLIĞI

 

TÜFAD Üyelerimiz Ethem Cenikli ile

Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi

BESYO Müdürü Abdullah Cenikli’nin Babası

Güngör Cenikli

Vefat etmiştir.

Merhuma Allah’tan rahmet,

Cenikli Ailesi’ne başsağlığı dilerim.

 

Ercan Süsoy

 

 

"Ercan Süsoy" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku