takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

25 Temmuz 2013 - 07:53:31 - 6 Okunma

Tokatspor’da çözüme doğru

(Mehmet Demir)

 

Tokatspor’un 19 Haziran 2013 tarihinde başlayan kongre ve sahipsizlik macerası nihayet son buluyor. Emin Yılar, sayın vali ve belediye başkanının gayretleriyle yeniden kulübün başına geçmeyi kabul etti. Bu serüven ve endişeli bekleyiş de sona erdi. En azından bir sonraki kongreye kadar yola devam…

Takımın teknik direktörlüğünü geçen sezon play off maçları öncesi transfer edilen Mehmet Şahan yapacak. Tokatlı transfer ve başarı bekliyor. Takıma sahip çıkılması camiayı memnun etti ancak kongrenin bir aydan fazla bir süreye sarkması endişe oluşturdu, kayyum tehlikesinden sonra şimdi gecikmeli olarak iş başı yapılacak.

Yapılacak ilk iş, Kulüp Başkanı Emin Yılar yeni bir yönetim oluşturması ve bu arada Tokatspor’un maddi sıkıntılarının da son bulması.

Tokatspor Kulübü’nü ve oluşacak yönetimi bir hayli rahatlatacak şekilde maddi konularda bir çözüm üretildi mi? İşin en zor yanı bu…

Eskilerden kimler kalıyor, kimler gidiyor? Abi yeni transfer var mı? Şimdiden sorulan en sık soru bu. Yeni transferler mutlaka olacak ancak kantarın topuzu biraz kaçtı, iyiler kapanın elinde kaldı. Önceden bir araştırma mutlaka yapıldı ve gelişecek olaylara göre beklemede olan transferler de olabilir.

Ancakkkk! Dedik ya kantarın topuzu kaçtı, kongrenin gecikmesi Tokatspor’un aleyhine oldu.

Şimdi ne olur? Tokatspor, transfer yapmamış boşta ya da kulübünden ayrılmak isteyen futbolcular içinde kalanın en iyisini almaya çalışacak. Olur mu? Olur, ancak çok iddialı bir takım kurulması bu saatten sonra istenilse de zor.

Tokatspor’un grubunda iyi, güçlü takımlar, geçen yıl şampiyonluğu bıçak ağzı kaçıranlar var, bir üst kümeden düşen ve Göztepe gibi mutlak şampiyonluk parolasıyla 1. Lige yükselmek için çok iyi transfer yapanlar var. Yani var oğlu var. Biz de henüz bir şey yok ama eminim olacak. En azından kaçanı kovalayacağız ve öncelikle bu sıkıntıyı tamamen atıp ligde kalacak bir takım oluşturmaya bakacağız.

Yeni Yönetime ve bordo beyazlı Tokatspor’umuza başarılar diliyorum. Haydi Tokatspor sen ne güçlüklerin altından kalktın!

Tokatspor taraftarlarına da bir cümle sözüm var.

 

BİR KIVILCIM ÇAK TOKAT UYANSIN, DESTEK VER Kİ GURUR DUYASIN.

"Mehmet Demir" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku