takip et takip et takip et
Manşet

9 Ekim 2020 - 769 Okunma

TOKATSPOR’A MORAL YEMEĞİ DÜZENLENDİ

Abone Ol

Tokatspor’a Pazar günü oynanacak Halide Edip Adıvarspor maçı öncesinde moral yemeği düzenlendi.

            Misli.com TFF 3’üncü Lig 2’üncü grupta mücadele eden Tokatspor, 11 Ekim Pazar günü saat 14.30’da Gaziosmanpaşa Stadyumu’nda ligin 4’üncü haftasında İstanbul ekibi Halide Edip Adıvarspor maçının hazırlıklarını sürdürüyor ve yeni transferin takıma katılmasıyla birlikte keyifler ve morali yerinde. Bordo-Beyazlı ekibe Pazar günü oynanacak Halide Edip Adıvarspor maçı öncesinde moral yemeği tertip edildi.

İşeri Restaurant’ta düzenlenen yemeğe Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, TSO Başkanı Dr. Ali Çelik, İl Özel İdaresi Başkanı Erol Duyum Tokatspor Teknik heyet ve futbolcularla beraber Tokat yerel basını katıldı. Birlik ve beraberlik mesajları verildiği moral yemeğinde dilek ve temenniler dile getirildi.

HAKAN ALPAY: “TOKATSPOR’U TEKRAR İNŞALLAH 3’ÜNCÜ LİGDEN 2’İNCİ LİGE TEKRAR ÇIKARIRIZ, SİZLERİN DESTEKLERİYLE”

Yemek sonrasında ilk olarak konuşma yapan Tokatspor Teknik Sorumlusu Hakan Alpay açıklamasında, “geçen sene bu takımda Tokat’ın her ilçesinde bir futbolcu bulunuyordu. Bu sene çok değerli abileri takıma katıldı, inşallah onların tecrübesi ve enerjileriyle iyi olacak. Tokatspor’u tekrar inşallah 3’üncü Ligden 2’inci Lige tekrar çıkarırız. Sizlerin destekleriyle, böyle bir organizasyon tertip ettiğiniz için teşekkür ederiz.“ dedi.

OZAN BALCI: “BİZİM SİZDEN İSTEDİĞİMİZ SADECE İNANIN OYNAYIN KAZANIN”

Tokatspor Teknik Sorumlusu Hakan Alpay’ın kısa konuşmasından sonra eline mikrofonu alan Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, “Tokatspor, Tokatlılarındır. Arkanızda çok büyük bir güç var, kadınıyla erkeğiyle, genciyle ve yaşlısıyla sizin en büyük destekçilerinizdir, dualarıyla, gülüşleriyle, mutluluklarıyla. Bir ilin Valisi olarak, Belediyesi olarak, Ticaret Odasıyla, İl Özel İdaresiyle, İş adamlarıyla ve basın mensuplarıyla birlikte sizlerin yanında olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Sizin başarılı olmasından büyük mutluluk duyarız, burada sizlere şunu söylemek istiyorum kafanız rahat olsun. Valiniz,  Belediye Başkanınız, Milletvekillerimiz, Ticaret Odası Başkanımız Meclis Başkanımız yanınızda ve tüm Tokatlılar yanınızda. Bizim sizden istediğimiz sadece inanın oynayın kazanın. Bir insanda inanmak varsa üstesinden gelemeyeceği hiçbir problem yok.”

“SİZLER ŞAMPİYONLUĞU HEDEFLEYİN BİZİM DESTEĞİMİZ TAM”

Vali Balcı, “inanmak, çalışmak azim etmek ve çaba göstermek, futbol işi inanmak, oynamak ve kazanmaktır. İlin Valisi olarak maddi ve manevi olarak imkânları zorlayarak Belediye Başkanınız, Milletvekillerimiz, Ticaret odası Başkanımız Meclis Başkanımız tüm Tokatlı İş adamları sizin yanınızda. Kafanız rahat olsun, sizler sadece hedeflerinize odaklanınız. Buradan da hedefinizi söylüyorum, her işte bir numaralı olmayınız ama bir numarayı hedefleyin. Hangi işi yapıyorsanız yapın on numara yapmanız lazım, takım küme düşecek o olacak bu olacak olmasın, bunlar zaman kaybettirir insana. İnsan çalıştıkça Allah emeklerinizi boşa çıkarmaz. Buradan hedefinizi açıklıyorum, şampiyon olmak, sizler şampiyonluğu hedefleyin bizim desteğimiz tam Allah’ın izniyle. Buna inanıyorum sizler yapabilirsiniz, ben o ışıltıyı gözlerinizden aldım, inanmazsam söylemem bunları. Bu takım iyi organize olursa işini iyi yaparsa kesinlikle şampiyon olur, kesinlikle ben sizin şampiyon olmanızı istiyorum.” şeklinde konuştu.

EYÜP EROĞLU: “BURADA GÜZEL BİR BİRLİKTELİĞİ BERABERLİĞİ ŞİMDİDEN GÖRÜYORUM”

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, “az önce tanışma vasfında tecrübeyle gençliğin birleşimini gördüm. Hem bir taraftan şehrimizden yetişen, doğan, büyüyen ve A Takıma çıkan geçtiğimiz yılda elinden geldiğince büyük gayretler gösteren genç kardeşlerimizi ben buradan alınlarından öpüyorum, hepsine teşekkür ediyorum Allah Razı olsun diyorum. Diğer taraftan da geçtiğimiz dönemlerden benim de bu şehirde 6 yıldır Belediye Başkanıyım ve daha önce bir araya geldiğimiz 5-6 futbolcu arkadaşları gördüm. Tokatspor’da ilk kez oynayacak iradesini ortaya koyacak futbolcularımız var, burada güzel bir birlikteliği beraberliği şimdiden görüyorum, hissediyorum.  Bu ekibin oluşması birkaç gün oldu ama gözlere bakınca kalplerin o dışa yansımasını görünce o birliği beraberliği ve o güzelliği doruğa çıkartacağınızdan hiçbir şüphemiz yoktur, bunun altını bir defa çizmek istiyorum.”

“İLK 5’İ HEDEFLEYEN BİR TAKIM OLACAĞIMIZI DA BEN CANI YÜREKTEN İNANIYORUM”

Başkan Eroğlu, “futbolu takip eden seven insanlar olarak biz istiyoruz ki, Tokat’ımızın adı şanı, namı daha iyi yerlerde ve daha güzel olsun istiyoruz. İşte Tokatspor’da buna vesile olacağına inandığımız bir kurum. İnanıyorum ki alacağı galibiyetlerle başarılarla Tokat’ın da adını Tokatspor her yerde bir şekilde bahsettirecektir. Bakın 2007-2008’li yıllarda iki kez Türkiye Kupası’nda kalan bir takım olan Tokatspor, Tokat’ta hem Fenerbahçe’yi hem de Galatasaray’ı misafir etmiştir. O dönemde oynanan maçlar günlerce ulusal kanallarda hep Tokatspor’dan bahsetmek noktasında da bir şekilde Türkiye’nin de gündemine düşmüştü. Bizler de diyoruz ki, inşallah bu vesileyle Tokatspor yeniden ayağa kalkacak yeniden canlanacak ve inşallah yine böyle ulusal televizyonlarda ve gazetelerde yerini alacaktır biz buna inanıyoruz ve buna inanırken de neye göre inanıyoruz, sizlere güvendiğimiz için inanıyoruz. Bir yerde kardeşlik varsa, huzur varsa, eğer birbirine inanan insanlar varsa ve omuz omuza verilirse, inanın onun elinden hiçbir şey kurtulamaz, yeter ki o birlik beraberlik olsun. Bu vesileyle Tokatspor inşallah galibiyetlerle güzel başarıyla gurubunda en iyi noktalarında olacaktır. Biz inanıyoruz ki, düşmeye oynayan değil, tam tersi ilk 5’i hedefleyen bir takım olacağımızı da ben canı yürekten inanıyorum. Bu Pazar günü ilk 3 puanımızı alıp sonrasında galibiyetlerimize devam edip anlattığımız hedefimize o ilk 5’lere de ulaşacağız inşallah. Bizim her zaman kapımızda gönlümüzde her daim sizlere açık olacaktır, emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulundu.

EROL DUYUM: “TOKATSPOR, TOKAT’IN MARKASIDIR ve BİZİMDE GAYEMİZ BU MARKAYA SAHİP ÇIKMAK”

İl Özel İdaresi Başkanı Av. Erol Duyum, “spor özellikle de futbolun özünde sevgi, saygı, kardeşlik ve birlik beraberlik var. Bizde bu burada birlik ve beraberliğimiz daha iyi pekiştirmek için bir aradayız. Tokatspor, Tokat’ın markasıdır ve bizimde gayemiz bu markaya sahip çıkmak. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize başarılar diliyorum, bol galibiyet dolu bir sezon diliyorum.” diye konuştu.

ALİ ÇELİK: “HEDEFE OLAN, TAKIMA UYUMU MOTİVASYONU PERFORMANSI ÇALIŞMASI ÜST DÜZEYDE OLAN FUTBOLCULARLA BAŞARIYA ULAŞIYORUZ”

Son olarak konuşmak için mikrofonu eline alan Ticaret Odası Başkanı Dr. Ali Çelik, “birçok yeri yönetebilirsiniz ama futbolu yönetmek daha zor, buradaki ilişkiler ve diyaloglar normal hayattan çok ama çok farklıdır. Ben hayatta şunu gördüm arkadaşlar, aynı ekiple aynı futbolcu kadrosuyla küme düşmeyi de yaşadık aynı ekip ve futbolcularla şampiyonluğu da yaşadık. O kadar çok enteresan tecrübeler yaşadık, bizim dönemimizden. Bizim dönemimizde o dönemin milletvekili Metin Güldere, bizlere inanılmaz bir para gönderdi bize, ilk yarıyı 4’üncü sırada kapattık, liderle olan Gümüşhane’yle aramızda 4-5 puan fark var, kesin şampiyon olacağız diyorduk. Süper Ligde ne kadar topçu varsa aldık getirdik. Sezon sonunda son dakikada attığımız golle kümede kaldık. Futbolda bu şekilde olaylar oluyor, futbolu çok büyük topçularla değil de yani heyecanını hırsını kaybetmiş bir iki başka takımlarda zaman geçireyim diyen futbolcularla değil de hedefe olan, takıma uyumu motivasyonu performansı çalışması üst düzeyde olan futbolcularla başarıya ulaşıyoruz. Hayatın her aşamasında her noktasında insanlar çalışırsa inanırsa yeteneklerini geliştirirler. Siz kendinizi bıraktığınız zaman ne kadar yetenekli olursa olsun, başarılı olamıyorsunuz. Onun için sürekli çalışmak inanmak, motive olmak zorundayız.

“SİZ ÇIKAN MÜCADELELERİNİZİ VERİN BAŞARILI OLUN BİZ HER ZAMAN HER PLATFORMLARDA MADDİ MANEVİ DESTEKLER SİZLERİN YANINIZDA OLACAĞIZ”

Çelik, “tabi birde futbolun başka tarafı var, bireysel bir spor değil, takım oyunu. Sizlerin iyi olmanız da bir şey ifade etmiyor. Sahaya çıkan 11 insanın yedek kulübesiyle beraber belki 18’e giremeyebilirsiniz ama hep beraber inanması ve birbirini motive etmesi gerekiyor. Ben bu anlamda bu sene bu ekibin, Türkiye Liglerinin en kabalık kadrosuna da sahibiz. 3 sene önce bir tecrübe yaşadık, sezonun başlamasına 10 gün kala yine şartlar bu şekilde idi, Sayın Valimizin, Belediye Başkanımızın ve Milletvekillerin desteğiyle yine bizimde yönetimde Başkan Yardımcılığı yaptığımız dönemde bir ekip kurduk ve o ekip son dakika transfer yapmamıza rağmen son 10 yılın en rahat sezonunu yaşadık. Bu iş insanları bir araya gelerek motivasyon etmekle alakalı. Öncelikle ben sizden şunu rica ediyorum, bugün burada da gördüğünüz gibi bu şehir sizin arkanızda. Saat 16.00’dan beri toplantılar yapıyoruz, bu takımı nasıl destekleriz motive ederiz diye. Siz çıkan mücadelelerinizi verin başarılı olun biz her zaman her platformlarda maddi manevi destekler sizlerin yanınızda olacağız. Ben bu ekibin bu işi başaracağını fazlasıyla inanıyoruz. Tek yapmanız gereken çok çalışıp çok çok inanmak, ekip ruhunu ve başarıyı kendi içerinizde güçlendirmek.” ifadelerini kullandı.


" TOKATSPOR’A MORAL YEMEĞİ DÜZENLENDİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOKATSPOR’A MORAL YEMEĞİ DÜZENLENDİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOKATSPOR’A MORAL YEMEĞİ DÜZENLENDİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku