takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

20 Aralık 2013 - 14:15:30 - 6 Okunma

TOKATSPOR ŞEN OLA

Tokatspor’umuz geçmiş sezonlarda olduğu gibi aldığı güzel neticelerle esmeye başladı. Süper Lig takımlarında Kayserispor’u 1-0’lık skorla geçerek Ziraat Kupası 5. tur maçlarından Türkiye’de ilk 8 takımın iştirakiyle yapılacak grup maçlarına kalmış bulunuyor.  Candan tebrikler Şen Ola Tokatspor Şen Ola diyoruz.

            Mamafi Tokatspor’umuz şahsımı takımı çalıştırdığım çok eski sezonlarda da 1. Lig takımlarından olan Giresunspor , Bursaspor, Ankara Gençler Birliği, Gaziantepspor takımlarının yer aldığı Türkiye Kupası maçlarında da güzel neticeler, Namık Altunsoy hocamızın döneminde de Antalyaspor, Eskişehirspor, Ak Hisarspor  ve bu üç büyükler olarak kabul edilen Fenerbahçe ile de hem Tokat’ta hem de İstanbul da yaptığı karşılaşmalarda oynadığı futbol aldığı neticeleri ile tüm Türkiye’de ses getirmişti.

            Tokatspor’umuzun bu sezon süper lig takımlarından Kayseri’spor’u 1-0 yenerek Türkiye’nin 8 takımlı grup maçlarına kalması bir ilki gerçekleştirdiği gibi Tokatspor’umuzun  son yıllarda geçirdiği kritik sezonlarda tüm Tokatspor sevenlere mutluluklar getirmiştir.

            Hafta arası soğuk bir kış günü oynanan  maç olmasına rağmen Gaziosmanpaşa Stadyumunun hali görülmeye değerdi. Ana baba günleri gibi kalabalık olan maçta kimler yoktu ki nerede ise tüm Tokatspor severler maça gelerek ilgi göstermişlerdi. Gözümüze takılan diğer bir hususu da belirtmeden geçemiyoruz.  Son günlerde Stadyumun yolunu unutan siyasilerimiz ile önümüzdeki aylarda yapılacak Belediye Başkanlığı seçimleri için partilerden gösterilen adayları göremedik.  İnşallah bundan sonraki maçlarda onları da aramızda görmek istiyoruz.

            Biz Tokatlıspor severleri mutlu eden Tokat’ımızı tüm Türkiye’ye tanıtan bu Tokatspor hadisesine sahip çıkmalıyız. İnsanlar elindeki bazı mutlulukları elden gittiği zaman farkediyor. Tokatspor’un 50 yıllık tarihini yaşamış birisi olarak kulübümüzün sezon başındaki düştüğü hali inşallah bir daha yaşamayız.  Şöyle ki kimse olayı sahiplenmiyor, bırak hoca kulüp kapanırsa kapansın bize ne diyenler bu mutlu tabloyu bir daha göremeyeceklerdi.  Bizleri mutlu eden  Vilayetimizi tüm Türkiye’ye tanıtan unsurların başında olan Tokatspor’umuz herkesimden herkesten sahiplenmelidir.  Yoksa Amasya, Çorum, Erzincan, Erzurum gibi yakın vilayetlerimizin takımları gibi amatör kümelerde can çekişecektir.

            Sezon başında Sayın Valimiz Mustafa Taşkesen ve Sayın Belediye Başkanı Doç.Dr. Adnan Çiçek’in gayretleriyle  Emin Yılar başkanlığında teşkil edilen yönetim kurulumuz elini taşın altına koyarak kulübümüzü sahiplenmişlerdir.  Başta Valimiz ve Belediye Başkanı olmak üzere  Emin Yılar ve yönetim kuruluna canı gönülden teşekkür ediyoruz. 

KAYSERİSPOR MAÇININ TEKNİK ANALİZİ

            Takımımız akıllı bir taklitle müsabakayı uzatmalara getirmeden kazanmasını bilmiştir. Ziraat Türkiye Kupası ve son maçlarımızda takımımız takım olarak en ileri uçtan orta saha ve geri 4’lümüze kadar gerek saha markajı  gerek adam markajı gibi tüm savunma taklitlerini az hata yaparak oynaması takımımızın son maçlardaki başarılarını en önemli unsuru olarak gözümüze çarpmaktadır.

            Artık bu kritik sezonda Türkiye liglerinin tek ikincilik takımı olarak Süper Lig takımlarının arasında bulunan Ziraat Türkiye Kupasının 8 takımın teşkil ettiği grup maçlarında yer alması Tokat’ımızı tüm ülkeye tanıtması bundan daha güzel bir tablo olamazdı.

            Başta Emin Yılar ve yönetim kurulu olmak üzere Teknik Direktörümüz Mehmet Şahan ve ekibine ciddi çalışmalarından dolayı menejerimiz Namık Keskinsu  Tokatspor’umuzda gerek takım içerisinde gerekse de tüm personellerinin çalışmalarından dolayı kutluyor, Tokatspor’umuzun bundan sonraki maçlarında da başarılar diliyoruz.

 

            Ayrıca karlı ve buzlu bu kış sezonunda sahanın hazırlanmasında çok emekleri geçen Beden Terbiyesi Bölge Müdürlüğünün, Müdür ve amirleri, tüm personellerinin Tokatspor severler olarak teşekkürlerimizi belirtmek isteriz.

"Ercan Süsoy" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku