takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

27 Kasım 2019 - 09:55:35 - 716 Okunma

TOKATSPOR NEREYE

Bu hafta Tokatsporumuz sahamızda oynadığı Şile Yıldızspor’a birinci devreyi 2-1 lik skorla mağlup olarak bitirdi. Artık yavaş yavaş Tokatsporumuz sözün bittiği yere doğru gidiyor. Son haftalarda Tokatspor deplasmanda ve iç sahada yaptığı maçları arka arkaya kaybederek bizlere Tokatspor bu gidişle nereye gidiyor diye sorduruyor. Haydi, hayırlısı diyelim.

Tokatspor A.Ş, Şile Yıldızspor maçında gözümüze takılan önemli ayrıntılara gelince

1.Sahamızda oynadığımız her maçımızda protokol tribünündeki manzara spor kamuoyunun Tokatspor’a olan alakasını gösteriyor. Evet, artık iyiden iyiye Tokatspor’un sahipleri olan ne siyasilerimiz ne valimiz, ne belediye başkanımız, ne Tokat’ımızın önemli bürokratları ne de az çok da olsa Tokatspor’un vefalı eski yönetici ve taraftarları hiç kimseler yoktular. Protokol tribününde sadece eski il spor müdürümüz Sayın Vecdi Ayça ve en eski Tokatsporlu şahsım vardı. Protokol tribünündeki bu manzarayı elli yıllık bir maziye sahip olan çınar yıkılmak üzere yorumunu bize yaptırıyor. Çok yazık oluyor diyoruz.

2.Takımımızın 12. Adam rolündeki taraftar topluluklarımızda maçımıza gelmemişlerdi. Aldığımız bilgiler doğru ise taraftar Tokat amatör liginde Tokat 1969 Spor Kulübü maçına gitmişler. Elli yıldır sporun içinde bulunan şahsıma göre bu gidilen yol çok uzun bir zaman birimi istiyor. Amatör kümeden bal ligine, bal liginden takımımızın şimdi bulunduğu üçüncü lige geçmesi gerekiyor. Bu pek kolay halledilebilir bir iş değil. Bizden söylemesi

MAÇIN TEKNİK ANALİZİ

Takımımız cezalı oyuncular ve bir iki tane sakat futbolcunun yoksun kadrosu ile grubumuzun iyi takımlarından biri olan Şile Yıldızspor’a kendi kalemize attığımız iki golle mağlup oldu. Maçı teknik açıdan incelediğimizde orta sahamızda tecrübeli futbolcunun cezalı olması, takımımızda bu mevkide tek oynayabilecek Emrah Taysi bulunmasına rağmen teknik sorumlumuz üç tecrübesiz adamla orta saha kurgumuzu yaparak maçın birinci devresinde rakibimiz kolaylıkla bu alanı geçip defansımızı zor durumda bırakıyor ve onları hata yapmaya zorluyordu. İlk golü atmamıza rağmen rakibimiz bu yanlışımızı affetmeyerek arka arkaya iki gol (ikinci gol direk ve kalecimize çarpan top ile oldu) atarak birinci devreyi 2-1 galip bitirdi.

Maçın ikinci devresinde rakibimizin de sporu korumak maksadı ile geriye çekilmesi ile hücum gücümüz artırmış olarak görülmesine rağmen maalesef hiçbir pozisyon üretemeyerek maçın son dakikalarında yine direğe ve kalecimize çarpan topla üçüncü golü atarak maçı 3-1 kazanmışlardır.

Takımımızda kalecimiz Mikail direkten kendisine çarpan iki topla iki gol yemesine rağmen vasat bir oyun sergilediğini gözlemledik. Defans bloğumuzda en dikkati çeken elemanımız merkezi stoper olarak yer alan Sabri Can Nazlı idi.   Orta sahamızda Serhat Kaymak tek ön libero, Teyfik Hüsame Erdoğan sağ iç, Tahir Mert Uzunsakal sol iç mevkilerinde yer almışlardı. Bu haç üç futbolcumuzun da çok genç ve tecrübesiz olduklarından, top kontrolleri iyi olmadığından maçın bil hassa birinci devresinde neredeyse tüm topları rakibimize vererek oynamışlardır. Yukarıda yazımızda belirttiğimiz gibi bu mevkide tecrübeli futbolcumuz Şükrü cezalı olduğundan onun yerine Emrah Taysi’nin tek ön libero mevkiinde oynatılarak bu eksiğimizi gidermiş olabilirdik.  Forvet hattında da Abdulbaki Şahin’in santrafor mevkiinde oynatılması yerinde bir karardı. Maçın başından sonuna kadar santraforumuzu karşı defansın üzerinde oynatarak maça devam etsek attığı bir golden başka gollerde atabilir diye düşünüyoruz. Takımımızın sağ ön sağ açık mevkiinde oynayan Hüseyin Sapsağlam yine sol ayaklı olmasının da avantajı ile içeri mesafe kat ederek rakip defansı zorlaması çok yerinde bir davranıştı. Bu özelliklerini daha da geliştirerek kendisi takımımızın gol silahı olabilir. Sol ön sol açık mevkiinde yer alan Ahmet Arı bu defa çok hırslı bir oyun oynamak için gayret göstermesine rağmen kasti yaptığı hareketlerle oyundan atılmış ve takımımızın maçın üçte birinde on kişi oynamasına sebebiyet vermiştir. Hülasa olarak son haftalarda devamlı mağlup olan takımımız inşallah Ocak ayındaki transfer mevsiminde boş olan mevkilere isabetli doğru transferler yapılarak daha iyi bir takım görünüşü konumuna girer. Bu arada Ocak ayına kadar takımımızın puanını artırarak rakiplerinden çok puan farklı bir görünüm içinde bulunmamalıdır.

Tokatspor A.Ş’nin bundan sonra yapacağı maçlarda şimdiden başarılar diler sayın spor severeler sevgi ve saygılar sunarız.

 

"Ercan Süsoy" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku