takip et takip et takip et
Gündem

22 Temmuz 2020 - 628 Okunma

TOKATSPOR BAL LİGİNE DÜŞTÜ, BELEDİYE KURTULDU!

Abone Ol

51 yıllık mazisi olan şehrin dışarıya açılan tek penceresi futbol takımını son iki yıldaki projesiyle Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu Tokatspor’un bal ligine düşmesine öncülük ederek emeline kavuşmuş oldu. Artık Tokatspor konusunda kimse kendisini rahatsız etmeyip makam koltuğunda rahatça oturacaktır.

Tokatspor kulübünü futbolla uzaktan yakından ilgisi ve bilgisi olmayan mesleği eğitimcilik olan orada da başarı sağlayamamış Ufuk Akçakaya’ya Tokatspor’un anahtarını çevresindeki üç beş kişiyle beraber koşulsuz şartsız teslim etmiştir. Sayın Başkan Eroğlu her şeyden siz sorumlusunuz. Bir bakkal dükkânı dahi devri böyle olmaz. 2 yıldır bilinmez bir sessizliğe gömüldünüz. Bu başarısızlıkta sorumlu oluğunuz futbol sevdalılarına en ufak bir açıklama gereği duymadınız. Ne istediniz Tokatspor’dan çok mu yük olmuştu size? Sizden önceki belediye başkanlarımız neden sizin yaptığınızı yapmadı da Tokatspor’a sahip çıktılar.

Başkanlığınızın ilk yıllarında yakınlarınızı kulüp başkanı yaptığınızda imkânlarınızı seferber ederken ne değişti de şimdi Tokatspor’a karşı cephe aldınız. Madem öyle yine bir yakınınızı başkan yapıp bu duruma düşmeseydik olmaz mıydı? Demek ki bu bir projeydi siz onu yaptınız. 2 yıl önce Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Tokat’a geldiğinde stad sözü verip yer bulun hemen başlayalım dediğinde neden hala yer bulunamadı stad parası geldiği halde 2 yıldır yapımına bir türlü başlanamadı, neden acaba? Bunların cevabı sizde Sayın Eroğlu. Şimdi aklımıza gelen ilk soru Tokatspor düşürülecek stada ihtiyaç kalmayıp oranın birileri için rant sağlayacağı fikri oluşmakta.

Sayın Başkan Eroğlu bir şehrin tanıtımı öyle kirazla, elmayla, armutla olmaz. Ekonomisiyle, ticaret hacmiyle, turizmiyle, göç veren değil göç alan şehir görünümüyle ya da spordaki başarılarıyla gündem oluşturur. Yıllarca aynı ligde mücadele ettiğimiz Hatay örneğinde olduğu gibi. Yoksa elimize bir avuç kiraz alıp, kiraz Tokat’ta yenir demekle tanıtım olmaz. Kiraz zaten ilimizin milli meyvasıdır. Türkiye tanıyor Tokat Kirazını.

Sayın Eroğlu biz Tokatspor sevdalıları olarak bir oluşum gurubu kurduk. Amacımız Tokat’ta sporu yaşatmaktı. Bu oluşumdan sizde haberdar oldunuz ve arkadaşlarımız bir heyet halinde sizi ziyarete geldiler. Sayın Mustafa Çevirgen, Sayın Vecdi Ayça, Sayın Muhsin Şenocak, Sayın Dr. Mete Bayburtlu, Sayın Ümit Kireçci olmak üzere size içinde bulunduğumuz durumu samimi bir ortamda aktardılar. Siz de bu Tokatspor sevdalılarına: “Beklenecek zaman değil üst ligden başlayın ben sizlere ne gerekiyorsa yardımcı olacağım” sözünü verdiniz. Ayrıca Tokat Ticaret Odası Başkanı Dr. Ali Çelik’in de bu olaya sıcak baktığını ve yardımcı olacağını belirttiniz. Şimdi aradan geçen 2 ayda neler değişti. Kimler size destek olmayın dedi de geri çekildiniz?

Sayın Eroğlu demek ki voleybol takımınızın ligde kalmasını beklediniz vaziyet bunu gösteriyor. Sayın Eroğlu o gün verdiğiniz sözleri yerine getirin. Tokatspor’u tekrar gerçek sahiplerine iade edin yoksa size olan inancımız kaybolmaktadır.

Sayın Eroğlu Belediye Başkanı olarak bu şehrin kaldırımından, suyundan, yolundan, parkından, bahçesinden velhasıl gelişmesinden ve güzelleşmesinden sorumlu olduğunuz kadar bu şehrin sosyalleşmesinden de sorumlusunuz. Gençlerin, futbol takımlarını üst liglerde mücadele etmesini görme arzularını yok sayamazsınız. Spor insanları kaynaştıran kucaklayan gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutan önemli bir sosyal etkinliktir.

Bu sebeple gelin geçmişte yapılan yanlışları düzeltelim yine o 51 yıllık kulübü küllerinden yeniden alevlendirelim. Bu ateşi yakmak sizin görevinizdir.

Medipol Başakşehir’in şampiyonluğunu kutlayan, Tokat ilimiz için bugüne kadar kayda değer bir şey yapmayan vekilimiz Sayın Yusuf Beyazıt ile Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Eroğlu başkalarının başarısıyla övünmek size artı sağlamaz aksine bu size Tokat’ta çok şey kaybettirir. Artık bu şehir için bir şeyler yapın. Başka şehirlerinin özellikle komşu illerin spordaki başarılarını, Tokatspor’un bugünkü haliyle kıyaslarsak bu size kaybettirir.

Bir daha düşünün, bir daha düşünün. Zaman bu şehirde sorumluluk sahibi makamlarında bulunan herkesin aleyhine işliyor.


" TOKATSPOR BAL LİGİNE DÜŞTÜ, BELEDİYE KURTULDU! konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOKATSPOR BAL LİGİNE DÜŞTÜ, BELEDİYE KURTULDU! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOKATSPOR BAL LİGİNE DÜŞTÜ, BELEDİYE KURTULDU! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yorumlar (1 Yorum)

  • …Benim bildigim “saglam kafa saglam vucutta bulunur” (…Body fuels the mind). Kurban Bayrami vesilesi herkese MUTLU BAYRAMLAR diliyorum. Zararin neresinden donulurse kar oradandir.Belediye BSK. icin daha fazla soylenecek verimli/yapici bir teleffuz bulamiyorum. Huzun ve husran dolu bir donem/Arife tarif gerekmez.Daha fazla tartismak/kemige dokunmak TOKATSPORUMUZ icin ne kadar yararli olur bilemeyiz.Dilimizde tuy bitti!..Meseleyi sagirlar duydu! Simdi el ele verip 51 yasinda ki Cinar’in hayatta kalmasi, eski gunleri yasamasi /umudunun idamesi lazim. Insallah baki olur..Tekrar KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN :))

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku