takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

3 Mart 2020 - 09:57:29 - 528 Okunma

TOKATSPOR A.Ş – KARBEL KARAKÖPRÜ BELEDİYESPOR MAÇI

Tokatsporumuz 3.ligdeki maçlarına devam ediyor. Bu haftada şehrimiz de kulübümüzün tarihinde açıda olsa menfur bir yeri olan Şanlıurfa takımı ile karşılaştı. Maç 1-1 bitti. Urfa denilince takımımızın 1971 tarihinde Urfa deplasman maçına giderken Gaziantep yolunda karşılaştığı elin bir kazada kalecimiz Mehmet, otobüsümüzün şoför kaptanını kaybetmiş, birkaç futbolcumuz ile şahsım( O zamanların teknik direktörü) ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştık. Seneler çabuk geçiyor, o zamanlar tüm şehrimizin takımı olan Tokatspor şimdi nasıl durumda? Üzülüyoruz, hem de çok üzülüyoruz ama nafile.

            Tokatspor genç takımı ile devam ettiği ligde; Tokatlı futbolcuların, tokatlı teknik adamları ve ittifâ ettiği bu takım bize göre Tokatsporumuzun miladıdır. Hiç olmazsa bu konudaki Tokatsporumuzu sahiplenmeliyiz. Tokatlı genç oyunculardan kurulu Tokat takımımız, istenilen neticeleri alamamasına rağmen gün geçtikçe tecrübelerini arttırıyor, takım olarak daha güzel futbol oynamaya başladılar. Gençleştirilmiş A milli takımımız gibi önümüzdeki yıllarda onlar gibi başarılar elde edeceklerdir. Biz şimdiden önümüzdeki yılların muhasebesini yaparak tüm futbol Tokat kamuoyu birlikte olup neler yapılmalıdır? Bunu düşünmeliyiz.

            Tokatspor A.Ş. Urfa Karaköprü Belediyespor maçında gözümüze takılan önemli ayrıntılara gelince;

1- Sahamızda oynadığımız tüm maçlarda protokol tribünün manzarası Tokatspor’umuza olan alakanın aynası oluyordu. İyiden iyiye şahsım, Spor İl Müdürümüz, TFF görevlileri ve Urfalı yöneticilerden başka hiçbir kimsenin bulunmadığı boş protokol tribünü Tokatspor’un nasıl bir durumda olduğunu gösteriyordu. Ama şu unutulmamalıdır ki, bu konu ileride tekrar gündeme geldiğinde kimler nasıl davranacaklar? Çok merak ediliyor.

2- Tokatspor taraftarları kayboldular, tribünler onları bekliyor. Bu tribünlerinde, Tokatsporlu genç futbolcuların anne babaları, akrabaları dışında hiçbir kimseler yok! Ne diyelim? İyi gün dostları her zaman vardır.

MAÇIN TEKNİK ANALİZİ

            Takımımız son maçlarda oynadığı futbolu grubumuzda şampiyonluğu kovalayan tamamen profesyonel oyunculardan kurulu Karaköprü Belediyespor ile güzel bir oyun oynadı. Galibiyete çok yakınlaşmış olmasına rağmen 1-1 berabere bitti. Bu netice başarılı olarak sayılmalıdır. Bize göre takımımız sahadaki mevkiler arası yerlerini iyi alıp, futbolun gereği olan iyi pas yaparak topa hakim olmaya başladılar. Sadece hücum bölgesinde takımın santraforu ile arkasında bulunan santrafor arkası veya orta saha futbolcuları direk paslarla hücumu desteklemeleri gerekiyor. Bize göre takımımızın en büyük eksikliği, hücum bölgesini destekler şekilde oynayamamasıdır.

            Hülasa olarak alt yapımız futbolcularından kurulu takımımız genç futbolcularımız, gün geçtikçe istenilen seviyeye gelmeye başlamıştır. Takımımızın bu nüvesine(tertip) sahip çıkılarak önümüzdeki yılların Tokatspor’un tekrar gündeme getirilebilir diye düşünüyorum. Bu konu Tokat futbol kamuoyu ile birlikte hareket etmeliyiz.

            Tokatspor’umuzun bundan sonraki yapacağı maçlarda futbol şansının bizde olması dileğiyle, başarılar diler, sayın spor severlere saygı ve sevgiler sunarız.

ERCAN SÜSOY

"Ercan Süsoy" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku
şekilli nick yazma BeConvert codlio web tasarım ajansı kutrtv ilhan kut kimdir
html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf