takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

7 Ocak 2020 - 10:18:35 - 797 Okunma

TOKATSPOR A.Ş. DE YAPRAK DÖKÜMÜ BAŞLADI

Tokatspor A.Ş.de 2.yarı hazırlıkları devam ederken, mali imkansızlıklar nedeniyle transfer tahtasını açtıramayacağı bilinen Tokatspor A.Ş.’de ilk yarının tecrübeli isimlerinden kaleci Cüneyt’ten sonra şimdi de gençlere abilik yapan, Ahmet Arı, Ramazan Karaca, Emre Taysı ve Erdem Durna takımdan ayrılmışlardır.

Geçtiğimiz hafta sonu da Niksar da oynan hazırlık maçında Tokatspor A.Ş. rakibine 2-0 yenilmiştir. Durum öyle gösteriyor ki 2. Yarıda çok sancılı geçecek. Zaten ilk yarı itibariyle elindeki yetersiz kadro ile mücadele eden ve transfer yapamayan Tokatspor A.Ş. bir de elindeki mevcut oyuncuları kaybetmesiyle birlikte, tamamen gençlere yönelmiş ve buna istinaden şu ana bir de transfer tahtasını açamamış ve transfer yapamamış, bu gidişle de transfer tahtasının açılmasının bu şartlar altında mümkün olmadığı karşısın da bir alt lige düşmemiz kaçınılmaz olacaktır.

Ligin ilk yarı başında da ifade ettiğim gibi transfer tahtasını açmayıp, transfer yapmazsanız durum hiç iç açıcı olmaz başarıyı yakalayamazsanız ifadesini yazmıştık. Ne oldu dediğimiz çıktı ve ilk yarının sonu itibariyle ligin alt sıralarında yer aldık. İkinci yarı itibariyle de durumun hiç de o kadar iç açıcı gibi geçecek gözükmüyor. Bir de elinizdeki 4-5 oyuncunuzu kaybediyorsunuz. Bu şartlar başarısızlığını da beraberinde getirecektir. Çünkü elinizdeki bu kadro ile bu ligde bir başarı yakalayamazsınız.

Burada üzüldüğüm durum, Tokatspor gençlerinin mağdur olmaları. Bu şartlar karşısında onlardan bir başarı beklenemez. Çünkü takımın tamamı gençlerden oluşuyor. Ve profesyonel bir ligde oynuyorsunuz. Rakipleriniz sizde daha iyi buda başarısızlığı beraberinde getiriyor.

Burada yapılacak iki şey var. Öncelikle başkan Sayın Ufuk AKÇEKAYA transfer tahtasını bir an önce açmalı ve gereken önemli transferleri bir an önce yapmalı, şayet bunu yapamıyorsan, takımı hiç vakit kaybetmeden başkasına devretmek. İnanıyorum mutlak bu takıma sahip çıkacak insanlar çıkacaktır. Bu iki durumda gerçekleşmezse, işte o zaman bir alt lige düşmemiz kaçınılmaz olur ki, buda Tokatspor tarihine kara bir leke olarak geçer.

Bu saatten sonra öyle gözüküyor ki Tokatspot A.Ş.deki   durum böyle devam ederse, yaprak dökümü devam edecek gibi gözüküyor. Buda Tokatspor A.Ş.nin sonun başlangıcı olur.

Tokatspor’un o eski günlerini adeta arar olduk…

"ÇETİN KAMİL GENÇ" diğer yazıları için tıklayın.

Yorumlar (1 Yorum)

  • …Yapraklar kurur,dokulur/kaybolur! Fakat hatiralari ilelebet yasar.TOKATSPORun meselesi hepimizin sorunudur.Eger ki Belediye bsk Eroglu ve Kulup bsk Cetinkaya kafa kafaya verip baris yapmasi halinde TOKATSPORa kent adina,guzel bir yardimi olur/transferi,diger imkani mumkun kilmasi halinde,YENI YIL 2020 herkes icin daha verimli olur kanatindeyiz.Yoksa, MY WAY or HIGHWAY! (benim sozum #1) prensip herkese zarari olur/tum TOHATLI kaybeder… Boylesi dar cikmaz,ne kente hayirdir/ne de fayda yaratir.Hatasinda israr edenlere de FOOL(!) derler..Neden olsun ki? Herkesin akl-i selim olmasi daha uygun ve mantiklidir. Cunku,mantik insanlara dogru yolu gosterme fonksiyonudur,yetenegidir.Hostur/sevilir… ALWAYS STAY HUMBLE and KIND…(Mutevazilik asil bir incelikdir.).HAVE A GREAT DAY! (Iyi gunler!)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku