takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

4 Şubat 2020 - 09:53:30 - 521 Okunma

TOKATSPOR A.Ş DE BU SAATTEN SONRA DEĞİŞEN BİRŞEY OLMAYACAKTIR

Bu saatten sonra Tokatspor A.Ş’de değişen bir şey olmayacaktır. Son oynanan maçta da rakibine kendi sahasında 3-1 yenilen bordo beyazlı ekipte yer alan gençlerden Eray Uysal ve Mert Yasir Yılmaz sahadan göz yaşları içinde ayrılması, kabul edilebilir bir durum değil. Bu gençleri üzmeye kimsenin hakkı yok. Yazıktır, günahtır. Çocukların gücü zaten belli, bundan fazlası da kendilerinden beklenemez. Çocuklar sahada çok iyi mücadele ettiler ancak güçleri bu kadar, ne yaparsanız yapın olmuyor, olmuyor! Olan sahada her maçta çocuklara oluyor, her defasında sahadan üzüntü içinde ayrılmaları ve üst üstte gelen mağlubiyetler onları çok yıpratıyor. Oyun anlayışını bir kenara koyarsak, çocukların psikolojik durumları, kadronun durumu, transfer tahtasının açılamaması, transferler yapılamaması ve elindeki önemli 4-5 oyuncunuzu kaybetmemiz çok kötü.

Liglerin bitimine 13 hafta kala, ligde düşme sınırında bulunan en yakın rakiplerimiz arasındaki puan farkı ise 18, bu da 6 maça tekabül ediyor. Geriye 7 maç kalıyor ki buda 21 puana tekabül eder.  Siz en yakın takipçilerinizden kendi evinizde ikici yarı itibariyle Kızılcabölükspor ve Yomraspor’a yenilmişsiniz. Şimdi size soruyorum bu takımları kendi evinizde bile yenemiyorsunuz, diğer takımları nasıl yenecekseniz. Ben bu şartlar altında Tokatspor AŞ’den fazla bir beklentim yok. Çünkü durum ap açık ortada, bu takımdan daha fazla bir şey beklemek yanlış olur. Bir alt lige Bal ligine düştük diyebiliriz.

Son maçta da gördük ki Tokatspor A.Ş. seyirci desteğini kaybetmiş maraton tribünde 35-36 kişi, kapalıda ise bir o kadar ve birkaç futbolcu ailesi, protokol tribününde ise bir tane bile yöneticinin bulunmaması, buna karşılık rakip yöneticilerin tam kadro protokoldeki yerlerini almaları, işte bir takımın ne kadar sahipsizliğinin ortaya çıktığını görüyoruz. Artık herkes bu saatten sonra bir şeyin olmayacağının farkında. Yazık 50 yıllık çınarı ne hallere düşürdüler.

Tokatspor A.Ş’nin bundan sonra oynayacağı maçlar, bence formalite maçlarının ötesine geçmeyecektir. Bunda sonra durum ne olur? nasıl gelişir bunu zaman geldikçe hep beraber göreceğiz.

Bu haftaya geldiğimizde ise, Tokatspor A.Ş. bu maçı da kendi evinde oynayacak. Rakip Düzcespor, rakip oynadığı 21 maçta, 8 galibiyet,7 beraberlik ve 6 mağlubiyet alarak 31 puanda ve ligde 8. sırada bulunuyorlar. Tokatspor A.Ş. ilk maçta rakibine 3-1 yenilmişti. Bordo Beyazlı ekip bu maçta ne yapar, bunu hep beraber yaşayıp göreceğiz.

Ben bu maçta da Tokatspor A.Ş.’nin başarılı olacağını tahmin etmiyorum. Çocuklar sahada ellerinden geleni yapıyorlar, sahada mücadele ediyorlar ama siz sonuca gidemiyorsanız, yapılacak bir şey yok. O zaman sonuçlarına da katlanmak zorunda kalıyorsunuz.

Çetin Kamil GENÇ

Spor Ateşi

"ÇETİN KAMİL GENÇ" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku
şekilli nick yazma BeConvert codlio web tasarım ajansı kutrtv ilhan kut kimdir
html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf