Dolar 27,2109 0.24%
Euro 28,8698 -0.24%
Gram Altın 1.682,54 0,13%
Çeyrek Altın 2.812,00 0,11%
Yarım Altın 5.624,00 0,11%
Tam Altın 11.188,91 0,04%
TOKATLILARDAN KAMPANYAYA DESTEK TALEBİ

TOKATLILARDAN KAMPANYAYA DESTEK TALEBİ

ABONE OL
19 Aralık 2019, 11:41:56

Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Bakkallar Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Birliği, Tokat Pazarcılar Derneği organizesinde yapılacak Çarşı Pazar Tokat El Ele indirim günleri etkinliğine ilişkin eski Meydanda esnafla birlikte basın açıklaması yapıldı ve Tokatlılardan kampanyaya destek verilmesi talep edildi.

Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Bakkallar Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Birliği, Tokat Pazarcılar Derneği organizesinde 29 Aralık 2019 tarihinde saat 12.00’de Tokat Kapalı Pazar Yerinde Çarşı Pazar Tokat El Ele indirim günleri etkinliği yapılacak. Etkinliği duyurmak ve Tokatlıların kampanyaya desteğini istemek amacıyla eski Meydanda esnafla birlikte basın açıklaması yapıldı.

Tokat Bakkallar, Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Şaban Kaya, “Tüm Tokat el ele. Tokat’ın birlik ve beraberliğini sağlamak için ‘Çarşı-Pazar el ele Tokat İçin indirim Günleri’ni başlattık. Tokat nasıl Anadolu’nun mayası ise içinde bulunduğumuz çarşı da Tokat’ın mayası. Özellikle bu çarşıyı seçmemizin nedeni Tokat’ın en eski çarşılarından olması ve dışarıdan gelen misafirlerin bu çarşıda alışveriş yapması, veresiyemizin hala olması. Tokat halkının, her türlü krizde bu çarşı sayesinde düzlüğe çıkmasını sağlamıştır. Şimdi Tokatlıdan isteğimiz özellikle esnafına sahip  çıkması. Şehirdeki ışıklarımızın sönmemesi” dedi.

Şaban Kaya, tüm esnaf başta olmak üzere TESOB Başkanı Fehmi Çankaya’ya da katılımı ve desteğinden ötürü teşekkür ederken 29 Aralık Pazar günü Tokat Kapalı Pazar yerinde saat 12.00’de yapılacak Tokat El Ele İndirim Günleri’ne tüm halkı davet etti.

YERLİ VE MİLLİ BİLİNÇ OLUŞTURMAK ADINA ÖNEMLİ BİR KAMPANYA

TESOB Başkanı Fehmi Çankaya ise Ahi Ocağı olarak bu kampanyaya katkı sağlayanlara teşekkür ederek Tokat’ta yerli ve milli bilinci oluşturmak açısından çalışmayı önemli bulduğunu ifade etti. Çankaya, “Bu birlik ve beraberliği sağladık inşallah bozulmaz. Ahilik bin yıllık bir teşkilat. Bu teşkilatın yaşatılması ve geleceğe taşınması lazım “dedi.

DİKKAT!  Akrilik Kumaş Nedir

ESNAFIN TALEPLERİ

Esnaf ve sanatkarlar adına bazı talepleri de dile getiren Fehmi Çankaya 15 Temmuz Darbe Girişiminde de meydanlarda esnaf ve sanatkarın olduğunu ve her zaman devletinin yanında yer aldığını belirterek “Devletin de her zaman olduğu gibi esnafa destek sağlamasını istiyoruz. Çünkü esnafımız şuan sıkıntılı. Sicil affı istiyoruz. Esnaf ve sanatkarımız sicilden dolayı sabıkalı. Acilen sicil affı gelmesi lazım. Böylece devletimizin sunduğu imkanlardan faydalanması lazım. Şuan maalesef faydalanamıyorlar. Bağ-Kur ve SSK primlerinin yüksek olmasından dolayı esnafımız sıkıntılı ödeyemiyor. Ödeyemediği borçlardan da devlet şuan yüksek oranda faiz alıyor. Bu faizlerin düşürülmesi, makul seviyeye çekilmesi, borçların yapılandırılmasını talep ediyoruz” dedi.

Tokat genelinde yaklaşık 8 bin  eski meydan bölgesinde ise yaklaşık bin esnaf olduğunu söyleyen Çankaya Tokat’ın en eski çarşısı ve kalbi olan çarşının küçük esnafa destek vererek yaşatılmasının önemli olduğunu söyledi.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments