Dolar 27,2665 0.21%
Euro 28,9499 0.35%
Gram Altın 1.672,54 -0,22%
Çeyrek Altın 2.807,00 -0,14%
Yarım Altın 5.613,00 -0,16%
Tam Altın 11.163,52 -0,24%
TOKATLI PEHLİVANLAR MİNDERE ÇIKTI

TOKATLI PEHLİVANLAR MİNDERE ÇIKTI

ABONE OL
12 Ağustos 2020, 11:54:43

Güreş Eğitim Merkezi Antrenörü Hasan Başarır: “Pandemi döneminde çocuklar salonu ve minderi çok özlemişler.”

Gençlik Spor Kulübü Güreş Takımı korona virüs salgınından dolayı ara verilen antrenmanlarına başladı.

Uzunburun Güreş Eğitim Merkezi’nde 4 Ağustos’ta başlanan idmanlarda güreşçiler sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyarak antrenmanlarına devam ediyor. Sporcular antrenman öncesinde gereken tedbirleri alarak Güreş Antrenörü Hasan Başarır ve ekibi gözetiminde güreşlerini sürdürüyorlar. Sabah ve akşam olmak üzere iki kere yapılan antrenmanlarda kuvvet ve kondisyon çalışıyor.

Güreş Eğitim Merkezi Antrenörü Hasan Başarır, yapılan antrenmanlar ve alınan tedbirler hakkında gazetemize bilgiler verdi.

HASAN BAŞARIR: “BİRAN ÖNCE BU SALGIN ÜLKEMİZİ TERK EDERDE BİZLER ÜLKE OLARAK RAHAT EDERİZ, TEKRAR SPORUMUZA DÖNERİZ”

Güreş Eğitim Merkezi Antrenörü Hasan Başarır, “Bakanlığımızın açıklamasından sonra 4 Ağustos’ta antrenmanlarımıza başladık. Sporcularımız için uzun bir süreç oldu, bu salgının geçmesini uzun zamandır beklediler. Bu zaman dilimde sporcularımızı ve ailelerini bilgilendirerek atlatmaya çalıştık. Güreşçilerimiz formlarını kaybetmesin diye evde yapabilecekleri antrenman programı hazırladık. Kendi imkânlarıyla çalışmalarına gayret ettiler. Pandemi döneminde çocuklar salonu ve minderi çok özlemişler, onu gözlemledim. Biran önce bu salgın ülkemizi terk ederde bizler ülke olarak rahat ederiz, tekrar sporumuza döneriz.” açıklamasının devamında;

“SOSYAL MESAFE KURALINA DİKKAT EDEREK ANTRENMANLARIMIZI YAPIYORUZ”

Başarır, “Sporcularımız salona ilk geldiğinde, ateşlerini ölçüyoruz. Dezenfekten kullanarak hijyenlerine dikkat ediyoruz. Sonrasında sosyal mesafe kuralına dikkat ederek antrenmanlarımızı yapıyoruz. İdmanlarımızda genellikle kuvvete ve kondisyona yönelik antrenmanlar yapıyoruz. Burada dediğim gibi sosyal mesafe kuralına uyarak antrenmanlarını sürdürüyorlar, eğer dikkat etmezsek bu çocuklarımız ailelerinin yanına dönüyorlar. Olumsuz bir durum olmasın diye antrenmandan sonra buradaki el dezenfektanlarını kullandırıp ateşlerini ölçtükten sora ailelerini bilgilendirerek sporcularımızı sağlıklı bir şekilde evlerine gönderiyoruz.” sözlerinin sonunda;

DİKKAT!  TOKAT 1969 SPOR KULÜBÜ “ÇAKI” GİBİ
Gençlik Spor Kulübü Güreş Takımı 3

“SALGIN SÜRECİNİ İNŞALLAH ÜLKE OLARAK SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE AŞACAĞIMIZA İNANIYORUM”

Güreş Eğitim Merkezi Antrenörü Hasan Başarır, “Biz, Dünya Güreş Birliği’nin açıklamasını bekliyoruz, şunda bizim çalışan sporcularımız Yıldızdı. Yıldızlar kategorisinde Avrupa ve Dünya Şampiyonası vardı. Geçen hafta Dünya Güreş Birliği Başkanının yaptığı açıklamasında Avrupa Şampiyonası bir sonra ki tarihe ertelendiği söylendi. Pandemi sorunu en aza inerse Avrupa veya Dünya Şampiyonları tekrar düzenlenirse biz buradan Milli Takım kamplarına sporcularımızı çalıştırmaya hazırlamaya gayret içerisindeyiz. Salgın sürecini inşallah ülke olarak sağlıklı bir şekilde aşacağımıza inanıyorum.” açıklamasında bulundu.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments