takip et takip et takip et
Günlük

30 Ağustos 2019 - 10:10:48 - 288 Okunma

TOKAT’IN EĞİTİMDE HEDEFİ BÜYÜK

Vali Dr. Ozan Balcı, “Biz Tokat’ı seviyoruz. Tokat’ın geleceğini inşa edecek olan çocukları seviyoruz. İstiyoruz ki onlar her alanda iyi yetişsinler ve geleceğe emin adımlarla ilerlesinler.”

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, “Kendimize büyük bir hedef belirledik. Sayın Valimiz koydu bu hedefi, dedi ki; ‘Biz eğitimde üniversite ve liselere giriş sınavlarında ilk 3 yılda ilk yirminin içerisine gireceğiz. Beş yılda da ilk beşin içerisine gireceğiz’ Hedeflerimize ulaşacağımızı düşünüyorum.”

Etüt Tokat Projesi Yaz Dönemi Kapanış programı düzenlendi. Atatürk Anadolu Lisesi Salih Zengin Konferans Salonunda düzenlenen programa Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Etüt Tokat Projesi tanıtım videosu ile başlayan programın açılış konuşması İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali tarafından yapıldı. Projenin ülke genelinde uygulanacağını belirten Küçükali, “Ekibimizle birlikte böyle bir proje uygulamaya karar verdik, projenin ikinci haftasında Sayın Valimizin de girişimi ile Bakanlığa davet edildik ve projemizi sunduk. Bu projenin tüm Türkiye’ye örnek bir proje olduğunu ve uygulanacağını bize söylediler. Bununla ilgili Bakanlıkta çalışma yapılıyor. İki ay devam etti yaz kursumuz, bu süre içerisinde kursları takip ettik, müthiş bir devam var, devamsızlık hiç yok gibi. Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, velilerimizin buna inandığını gösteriyor devam durumu. Kendimize büyük bir hedef belirledik. Sayın Valimiz koydu bu hedefi, dedi ki, ‘Biz eğitimde üniversite ve liselere giriş sınavlarında ilk 3 yılda ilk yirminin içerisine gireceğiz. Beş yılda da ilk beşin içerisine gireceğiz. Başarılabilecek bir hedef çünkü mükemmel bir ekip, destek çok iyi, öğrencileri ve velilerimiz inanmış. Ben belki de daha erken bir sürede bu hedeflerimize ulaşacağımızı düşünüyorum.” Dedi.

EN BÜYÜK YATIRIM EĞİTİME

Akabinde Etüt Tokat projesi kapsamında eğitim gören öğrenciler adına Derya Tosun konuşma yaptı. Daha sonra kürsüye davet edilen Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, “En büyük yatırım eğitime, insana yapılan yatırımdır. Bu proje küçümsenmeyecek bir proje. İnşallah bu proje bütün Türkiye’nin tamamına yayılacak. Türkiye’nin milli eğitiminin gelişmesine büyük bir katkı sunacak.” Şeklinde konuştu.

YIPRANMAK PASLANMAKTAN GÜZELDİR

Etüt tokat projesinde emeği geçenlere teşekkür eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Biz Tokat’ı seviyoruz. Tokat’ın geleceğini inşa edecek olan çocukları seviyoruz. İstiyoruz ki onlar her alanda iyi yetişsinler, geleceğe emin adımlarla ilerlesinler. Türkiye her alanda büyüyor gelişiyor. Tokat’ta önemli bir şehir, her tarafında bir tarih ve hatıra var. Nitelikli insanların yaşadığı tabiri caizse rafine edilmiş sosyal davranış kuralları oturmuş, demlenmiş dediğim Türkiye’nin nadir şehirlerinden birisi bence. Ekonomik anlamda belki daha çok yol kat etmemiz lazım ama şehir kimliği anlamında çalışkanlık vatanperverlik anlamında Türkiye’nin sayılı şehirlerinden biri. Ben hep şuna inanıyorum yıpranmak paslanmaktan güzeldir, çalışkan olmak lazım. Gençlerin iddialı olması, hedef koyması, azimli olması lazım. Onlara bizim yol göstermemiz, destek vermemiz lazım. Eğitim camiası değer ve kıymet verdiğim bir sınıf. Öğretmenleri Türk milletinin yüz akı olarak görürüm. Bu işi asıl yürüten öğretmenler çünkü yazın sıcağında gelip çocukların geleceği için gayret çaba gösteren işin yükünü yüklenen fedakârlık yapan öğretmenlerdir. İkinci sırada okul müdürlerimizdir. Onun ötesinde başta İl Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere, il milli eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri işi yürüten bu ekip zaten. Bunları gayet başarı ile götürdüler, hepsini tebrik ediyorum.” İfadelerini kullandı.

ETÜT TOKAT PROJESİ’NE TAM DESTEK

Etüt Tokat Projesinin devam ettiğini ve projeye tam destek vereceklerini belirten Vali Balcı, “Bu sene 12 ve 8’inci sınıflara açıldı. Şimdi 11 ve 7’nci sınıflara da açılacak. Malzeme desteğinde de sorun yok. Gençler demek Tokat ve Türkiye demek. Bende il valisi olarak size destek vermekten, sizin başarılı olmanızdan büyük mutluluk duyan insanlarız. Gençlerle abileri, büyükleri olarak birkaç hususu paylaşmak istiyorum. Birincisi çalışkanlığı yaşam tarzı haline getirin. İkincisi aileniz, kendiniz, memleketiniz, milletinizle gurur duymanız ve onlarla uyumlu olmanız lazım. Üçüncüsü de büyük hayallerinizin olması lazım. İnsanı canlı tutan hayalleri umutlarıdır. Dördüncüsü kitap okumayı ihmal etmeyin.  Beşincisi de fahiş hata yapmayacaksınız. Bu şu demek insanlar hata yapar ama ömür boyu sizin ananızın babanızın yüzünü karartacak, sizi takip edecek hatayı da yapmayacaksınız. Hepinizi çok seviyoruz, sıkıntılarınızda problemlerinizde sizlerle, ailelerinizle beraber olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” Dedi.


" TOKAT’IN EĞİTİMDE HEDEFİ BÜYÜK konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOKAT’IN EĞİTİMDE HEDEFİ BÜYÜK ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOKAT’IN EĞİTİMDE HEDEFİ BÜYÜK ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku