takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

21 Mayıs 2015 - 08:24:54 - 131 Okunma

Tokat’ın Dokuz Milletvekili Olacak

Tokatlı, 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde Tokat’tan Ankara’ya, TBMM’ye Tokatlıyı temsilen 5 (beş) milletvekili gönderecektir.

Tokat’tan gidecek 5 vekilin yanı sıra Adalet ve Kalkınma Partisi’nden İstanbul 3. Bölgenin 2. sırasında İstanbul’da Avukatlık yapan Niksar kökenli eğitimci Salih Zengin’in kızı Özlem Zengin, halen milletvekili olan Zile Kökenli Harun Karaca da tekrar İstanbul’un 3. Bölgesi 8. sıralarından milletvekili adayı olarak seçime girecekler. Tabi bu sıralamalara göre 7 Haziran’da kesin milletvekilidirler.

CHP ise İstanbul 2. bölgeden listesinin 4. sırasında Reşadiyeli hemşehrimiz emekli Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek ve İzmir’den ise 2. bölgenin 3. sırasında, İstanbul eski defterdarı, eski Maliye Bakanı Ekonomist ve başarılı bir bürokrat, Tokat’ın Yeşilyurt ilçesinden Zekeriya Temizel adaydır. Ve 7 Haziran’da milletvekilidir.

Yani 7 Haziran’da Tokat’tan 5 milletvekili, İstanbul’dan üç milletvekili, İzmir’den bir milletvekili olmak üzere Tokatlı’nın TBMM’de dokuz hemşehrisi, kardeşi olacaktır.

Tokat için, her Tokatlı için bu bir sevinç kaynağıdır. Bu her ne kadar İzmir, İstanbul Milletvekili olsalar da Tokat’ta doğmuş, bir yaşa kadar Tokat’ta yaşamışlar. Aile büyükleri halâ Tokat’ta yaşamaktadır. Baba ocağını asla unutmazlar.

TBMM’de 7 Haziran’dan sonra Tokat’ın meseleleri için kol kola bir ve beraber olmalarını bekliyoruz. Şimdiye kadar hiç bir dönemde nasibini almamış, yetim bırakılmış Tokat bu dönem çok şey beklemektedir. Dokuz milletvekili hemşehrimiz Milli ve Manevi konuda siyaseti bir kenara bırakarak Tokat için Tokatlı için ne yaparız diye samimice bir araya geleceklerini bekliyoruz.

 

Hepsini şimdiden tebrik ediyor kutluyoruz.
(NOT: Değerli Yazarımız, 30 Kasım 2016 tarihinde hakkın rahmetine kavuşmuştur. Yazıları, Ondan geriye kalan gökkubbedeki hoş izler olacaktır. Cenab-ı Allah gani gani rahmet eylesin. / EDİTÖR) 

"Mehmet Camgözoğlu" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku