takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

21 Haziran 2013 - 07:32:24 - 34 Okunma

TOKAT’IN 2023 PLANI VARMIŞ… ( ! )

Geçtiğimiz günlerce Ak Parti İl Başkanlığınca Tokat’ı 2023’e taşımanın stratejik eylem planları açıklandı. Tokat’a neler yapılabilir? Neler öncelikli? Şehrimizi ülke ekonomisinde ilk 10 arasına sokmanın çalışmalarını başlatıyoruz denildi. Acaba 10,5 yıllık icraatları döneminde yapılanlar ortada iken 2023’e kadar yapılacaklar daha mı farklı olacaktı?

Sayın Başkan, Tokat’ta sizlerin yaptığı gibi o kadar toplantı o kadar iyi niyet temennileri sunuldu ki hepsi o toplantı odalarında kaldı. Hiçbir zaman eyleme dönüşmedi. Onun için yapacaklarınız pek de inandırıcı gelmiyor.

Sayın Başkan, öyle bir gelecekten bahsettiniz ki ayağımız yerden kesildi. Tokat 10,5 yılda göç veren bir il değil de göç alan bir şehir olmuş. Havaalanımız az gelmiş havalimanından bahseder hale gelip yurdun dört bir yanına uçtuğumuz gibi yurt dışı seferlerinden bahsediyoruz. Demiryolunu çözüp hızlı treni 2023’de ki projesini konuşuyoruz. Organize sanayimizin alt yapı sorunu halledilmiş fabrika yapılmaya boş arazi kalmamış adeta istihdam patlaması yaşanmış, Tokatlı fabrika yapmak için yarışır hale gelmiş ( ! ) Karadenize açılmanın en kestirme yolu olan Niksar – Akkuş – Ünye yolu açılmış duble yol aşamasına gelmiş. Şehiriçi ve şehirlerarası trafik ve park sorunu çözülmüş. Artık metrolardan tranwaylardan dem vurur hale gelmişiz. Tarım şehri olan ilimizde buna bağlı fabrika bacaları tüter olmuş. Turizm patlamış. Her tarihi mekan turist kaynıyormuş. Ve daha neler neler…

Velhasıl yaşanabilir güzel memleketim tam bir cazibe şehri olmuş da bizlerin mi haberi yok sayın Başkanım. Eğer verecekseniz bunların müjdesini verin, bunları konuşalım, bunları masaya yatıralım. Çünki şimdiye kadar yaptıklarınız; yapmadıklarınız bundan sonra bir şey yapamayacağınızın göstergesidir. Bizler vaatten öteye iyi dilek temennisinden öteye bu şehre hizmet bekliyoruz. Ve bunları da bir an önce görmek istiyoruz. Tokat’ı değil ilk 10’a sokmayı ilk 30 arasına sokun ona da razıyız. Size hatırlatmadılar galiba sıralamada 54.cüyüz sayın Başkanım.

8 maddelik başlıkta topladığınız icraatlarınız Tokat’ı uçurmaz yerinde saydırır.

 

 

"Nurettin İşleroğlu" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku