takip et takip et takip et
Gündem

12 Aralık 2019 - 605 Okunma

TOKAT’I, ANKARA’DA TEMSİL ETTİLER

Abone Ol

Türkiye Kooperatifler Fuarı, 5 Aralık 2019 tarihinde Ankara Ticaret ve Sanayi Odası Congresium Merkezinde, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımı ile kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Türkiye Kooperatifler Fuarı’na, Tokat’tan S.S. Toktürk Organik Ürün Üretim ve Pazarlama Kooperatifi, S.S. Yeşilırmak Havzası Hanımeli İnsiyatifi Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi, S.S. Emirseyitli Rençper ve Zanaatkar Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ve S.S. Turhal Birlik Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi katıldı.

08 Aralık 2019 tarihine kadar açık olacak olan Fuarın açılışına, Kooperatif Temsilcileri, Esnaf Odalarının Başkanları, Ticaret İl Müdürleri, e-Ticaret Firmalarının ve Perakende Sektörünün Temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Tokat’tan S.S. Toktürk Organik Ürün Üretim ve Pazarlama Kooperatifi, S.S. Yeşilırmak Havzası Hanımeli İnsiyatifi Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi, S.S. Emirseyitli Rençper ve Zanaatkar Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ve S.S. Turhal Birlik Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi katılım sağladı. Tokat Milletvekilleri Av. Yusuf Beyazıt ve Kadim Durmaz ile Ticaret İl Müdürü Ali Osman Sakar, Şube Müdürü Dursun Ulu fuardaki stantları gezerek iyi uygulama örneği olan Kooperatiflerle görüşmelerde bulundu.

Fuarın açılışında konuşan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, konuşmasında, amaçlarının kooperatiflerin üretim kapasitesini artırmak olduğunu belirterek, fuarın, hem iç hem de dış ticarette daha fazla pay sahibi olunmasını sağlamak için yürüttükleri çalışmaların önemli bir aşamasını oluşturduğunu söyledi.

Türkiye’de yaklaşık 49 bin kooperatif ve 6 milyon kooperatif ortağı bulunduğuna işaret eden Pekcan, kooperatiflerin çeşitli konularda 40’a yakın alanda faaliyet gösterdiklerini bildirdi. Pekcan, kooperatif birliklerinin ekonominin büyümesine de katkı sağladıklarını ifade ederek, bu fuar vesilesiyle her bölgeden başarı kazanmış kooperatiflerin ürün ve hizmetlerini yakından tanıma fırsatı bulacaklarını dile getirdi. Bakanlığın 12 bin kooperatif ve 1,5 milyon kooperatif ortağına hizmet verdiğine dikkati çeken Pekcan, hedeflerinin kooperatiflerin ekonomide ve ihracattaki gücünü artırmak olduğunu, bu yönde ciddi çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Fuarda 171 kooperatifin yanı sıra kooperatifçilikle ilgili kamu kurum ve kuruluşları, kooperatifçiliğe destek sağlayan bankalar, perakende sektörünün temsilcileri ve e-ticaret firmalarının da yer aldığına dikkati çeken Pekcan, fuar kapsamında kooperatiflerin perakende sektörünün temsilcileriyle, e-ticaret temsilcileri ve yurt dışından gelen alım heyetleriyle birebir görüşmelerini sağlayacaklarını ifade etti. Pekcan, bu görüşmelerin koordinasyonu için 4 gün boyunca Bakanlığın uzmanlarından oluşan geniş bir kadronun fuarda bulunacağını bildirdi.

Türkiye genelinde orta öğretim çağındaki öğrencilerin arasında düzenlenen kooperatif temalı resim yarışmasında dereceye girenler de ödüllerini Oktay’dan aldı.


" TOKAT’I, ANKARA’DA TEMSİL ETTİLER konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere TOKAT’I, ANKARA’DA TEMSİL ETTİLER ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda TOKAT’I, ANKARA’DA TEMSİL ETTİLER ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku