Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.209,54 -0,31%
Çeyrek Altın 2.022,00 -0,79%
Yarım Altın 4.043,00 -0,81%
Tam Altın 8.026,23 -0,17%
TOKAT’A 117 TABİP KADROSU

TOKAT’A 117 TABİP KADROSU

ABONE OL
28 Ağustos 2020, 13:09:03

Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan, Sağlık Bakanlığı tarafından 94. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası kapsamında Tokat için ilan edilen münhal kadrolara 35’i uzman olmak üzere 117 yeni doktor ataması gerçekleştirileceğini bildirdi.

Uzman ve Pratisyen hekimler Tokat Devlet Hastanesi başta olmak üzere, Tokat Dr. Cevdet Aykan Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde ve ilçe devlet hastanelerinde çeşitli branşlarda görev yapacaklar.

 Haberi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda duyuran Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, yeni tabip kadrolarının Tokat’a hayırlı olması temennisinde bulunarak, “94. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası kapsamında Tokat için ilan edilen münhal kadrolar Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanmıştır. 35’i Uzman olmak üzere ilan edilen 117 Tabip kadromuzun ilimiz ve hemşehrilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.

94 DHY UZMAN HEKİM KADROSU

Erbaa Devlet Hastanesi (Acil Tıp) 1, Niksar Devlet Hastanesi (Acil Tıp) 1, Turhal Devlet Hastanesi (Acil Tıp) 1, Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Adli Tıp Şube Müdürlüğü (Adli Tıp) 1, Niksar Devlet Hastanesi (Anesteziyoloji ve Reanimasyon) 1, Erbaa Devlet Hastanesi (Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları) 2, Tokat Dr. Cevdet Aykan Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi (Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı) 1, Tokat Devlet Hastanesi (Deri ve Zührevi Hastalıkları) 1, Niksar Devlet Hastanesi (Deri ve Zührevi Hastalıkları) 1, Zile Devlet Hastanesi (Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon) 1, Erbaa Devlet Hastanesi (Genel Cerrahi) 1, Devlet Hastanesi (Göğüs Cerrahisi) 1, Erbaa Devlet Hastanesi (Göğüs Hastalıkları) 1, Almus Devlet Hastanesi (İç Hastalıkları) 1, Tokat Devlet Hastanesi (İç Hastalıkları) 1, Erbaa Devlet Hastanesi (İç Hastalıkları) 2, Niksar Devlet Hastanesi (İç Hastalıkları) 1, Tokat Devlet Hastanesi (Kadın Hastalıkları ve Doğum) 1, Reşadiye Devlet Hastanesi (Kadın Hastalıkları ve Doğum) 1, Erbaa Devlet Hastanesi (Kardiyoloji) 1, Tokat Devlet Hastanesi (Nükleer Tıp) 1, Turhal Devlet Hastanesi (Ortopedi ve Travmatoloji) 1, Niksar Devlet Hastanesi (Radyoloji) 1, Tokat Dr. Cevdet Aykan Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi (Ruh Sağlığı ve Hastalıkları) 1, Erbaa Devlet Hastanesi (Ruh Sağlığı ve Hastalıkları) 1, Erbaa Devlet Hastanesi (Tıbbi Biyokimya) 1, Niksar Devlet Hastanesi (Tıbbi Biyokimya) 1, Turhal Devlet Hastanesi (Tıbbi Mikrobiyoloji) 1, Tokat Devlet Hastanesi (Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları) 1, Tokat Devlet Hastanesi (Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon) 1, Turhal Devlet Hastanesi (Göğüs Hastalıkları) 1, Zile Devlet Hastanesi (Göz Hastalıkları) 1, Tokat Devlet Hastanesi (Kadın Hastalıkları ve Doğum) 1 olmak üzere toplam 35 Uzman Hekim kadro tahsisi yapıldı.

94 DHY PRATİSYEN HEKİM KADROSU

Tokat 1 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu 2, Tokat Almus Devlet Hastanesi 2, Tokat Almus Toplum Sağlığı Merkezi 1, Tokat Artova İlçe Devlet Hastanesi 1, Tokat Devlet Hastanesi 13, Tokat Erbaa Devlet Hastanesi 8, Tokat Erbaa İlçe Sağlık Müdürlüğü 2, Tokat K.K.K. 5.P. EĞT. TUG. 48. P. EĞT. A. KH. BL. BBMM 1, Tokat Merkez Toplum Sağlığı Merkezi 2, Tokat Niksar Devlet Hastanesi 16, Tokat Pazar İlçe Devlet Hastanesi 1, Tokat Reşadiye Devlet Hastanesi 5,  Tokat Sulusaray İlçe Devlet Hastanesi 1, Tokat Turhal Devlet Hastanesi 10, Tokat Yeşilyurt İlçe Devlet Hastanesi 2, Tokat Zile Devlet Hastanesi 15 olmak üzere toplam 82 Pratisyen Tabip kadro tahsisi yapıldı.

NİKSAR ADINA TEŞEKKÜR

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan sosyal medya platformu üzerinden yaptığı paylaşımda, “Niksar Devlet Hastanemize 16 Pratisyen Hekim başta olmak üzere; Acil Uzmanı, Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı, Deri ve Zührevi Hastalıkları Uzmanı, İç Hastalıkları Uzmanı, Radyoloji Uzmanı ve Tıbbi Biyokimya Uzmanı ataması gerçekleştirildi. Atamaların gerçekleşmesinde destekleri bulunan Tokat Milletvekillerimiz Av. Özlem Zengin, Av. Yusuf Beyazıt ve Av. Mustafa Arslan’a hemşehrilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum.” İfadelerini kullandı.

tokata 117 tabip kadrosu
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments